25 Haziran 2017 Pazar


CAMİANIN beklentilerini karşılayamadığı için takımdan ayrılmayı kafasına koysa da yıllık 4.9 milyon Euroluk kazancıyla cep yakan Robin Van Persie, F.Bahçe’nin ana gündem maddesi. Adı Feyenoord’la anılan golcü oyuncu için ‘Bize gelen resmi teklif yok’ açıklaması yapan sarı-lacivertlilerin asıl amacı haberleri yalanlamak değil, RvP’ye mesaj vermek. 
 
AYKUT Kocaman’la sezonun devre arasında ilk sıcak teması kuran F.Bahçeli yöneticiler sezon sonu için eski hocalarını ikna etmenin yolunu ararken transfer sözü vermişti. Kocaman’la sürekli iletimde olan Ali Yıldırım, Van Persie konusu açıldığında ise hocanın sorularını genelde cevapsız bırakıyordu. Bunun sebebi maaşından duyulan endişeydi. Çin veya Arap ülkeleri oyuncunun ücretini karşılamaya yanaşsa da oyuncunun aklında sadece Avrupa olması tüm kapıları kapattı. Hal böyle olunca RvP’nin F.Bahçe’de kalacağı daha lig bitmeden kesinleşti.
 
10 NUMARAYA EVRİLECEK
 
ALINAN ‘Devam’ kararının sonrasında teknik direktör Aykut Kocaman da ‘Madem Persie’nin gitmesi çok zor o zaman kazanalım’ diyerek işe koyuldu. Hem Topuk Yaylası hem de İsviçre’deki hazırlık etabında oyun kurgusunu onun üzerine kurmayı kafaya koydu. 
 
TECRÜBELİ oyuncu için Alper Aşçı ve ekibine özel bir program hazırlatıldı. Bireysel olarak güçlendikten ve hazır olduktan sonra oyuncunun tecrübesinden de yararlanmak isteyen Kocaman, kadroya katılacak forvetleri de düşünerek RvP’yi 10 numarada da denemeyi planlıyor. 
 
KADROSUNDAKİ isimlerin alternatifli olarak birçok mevkide ihtiyaca göre oynamasını planlayan Aykut hoca, Alex de Souza ile yaşadığı kötü günleri unutmak ve unutturmak adına da Van Persie’yi kazanarak oyuncunun takımı sahiplenmesini isteyecek.