28 Ocak 2015 Çarşamba


F.BAHÇE için kupanın anlamı daha bir farklı. Yıllardır hasret kalınan Türkiye Kupası üst üste alındığında bir anlamda kupaya bakışı da değiştirmişti. İsmail Kartal, geleneği bozmadı ve asları dinlendirdi. Kimi zaman kadroda rotasyonlar olsa da dün Kayseri’de çok keskin bir 11 vardı. 
 
SON Kasımpaşa maçında oynayan bir tek Caner sahadaydı. Serdar, Bekir, Kadlec ve Hasan Ali o kadar uyumsuzdu ki defans arasına atılan her top pozisyon oldu. İlk yarı dakikalar 35’i gösterdiğinde F.Bahçe kalesi 4 net pozisyon 1 de gol yedi. Orta saha zayıf kalınca ne hücumu besleyebildi, ne de defansa yardım edebildi. 
 
KAYSERİ, Süper Lig edasında maça çıkmış. Aynı puandaki rakibini yendiği takdirde gruptan çıkacağı için 3 puan için bastırdıler. Sakin oynadılar, kanatları iyi kullandılar. Tek dezavantajları ikinci golü çok istemelerine rağmen bulamamalarıydı. Hal böyle olunca büyük takımlar duran topları affetmez. “Bekir, kafa ve gol” dersin, elindeki maç uçup gider, dövünürsün. 
 
AKILLAR KARABÜK’TEYDİ
 
SARI-lacivertliler ezildi gibi gözükse de mevzu maça bakış açısı. İsmail hocanın kafasında sadece Karabük deplasmanında alacağı 3 puan varken dünkü maç sadece günü kurtarır mantığındaydı. Zaten takım maç günü Kayseri’ye giderek niyetini de göstermiş oldu. Şu an için Emre, Kuyt ve Meireles gibi önemli sakatların var. Bunlara yenisi eklenirse kimse işin içinden çıkamaz. M.Topal maç eksiğini kapadı, Webo sakatlıktan çıkıp Karabük’e hazır olmak istedi. Artılar bu kadar. Kaldı grupta son maçlar. 
LİDERLİK hesapları önemli. Yoksa işin ucunda Beşiktaş ile karşılaşmak var.    F.Bahçe daha profesyonel düşünüp “Biz her maçımıza kazanmak için çıkarız” deseydi ama demedi. 70’e kadar oyuncu bile değişmedi. Bekir’in golü beraberliği kurtarsa da kötü futbolu kurtaramadı…