05 Mart 2015 Perşembe


F.BAHÇE’NİN Ziraat Türkiye Kupası maçı öyle bir haftaya denk geldi ki İsmail Kartal başta olmak üzere herkesin bir tercih yapması gerekiyordu. Ya kupada Mersin’den avantajlı skor alacaktın ya da G.Saray’ı düşünüp kendini kurtaracak skor bulacaktın. Sahaya çıkan 11 tahmin ettiğimiz gibiydi. As oyuncuların saklandığı maçta oynayanların da uyum içinde olmayacaklarını az buçuk kestiriyorduk. 

ANCAK ilk yarı beklenilenden öte kötüydü sarı-lacivertliler. İmdada yetişen Diego oldu. Ardından Sow 2-0’ı bulunca rahat bir nefes aldı F.Bahçe. Aklıma şubat ayında kaybedilen 7 puan geldi. 3 maçta 30’a yakın gol pozisyonu yakalayıp 7 puan kaybetmek mi? İlk yarıda sadece kaleye 1 isabetli şut attıktan sonra 2 gol bulmak mı? İyi oyun-kötü oyun sorgulanır hep; asıl önemli olan sonuç. Bazen doğruları yaparsın ligdeki gibi galip gelemezsin, bazen de Mersin’deki gibi 2 kez gelip golleri atarsın. 2. yarıya girersem Meireles bir kez daha boş kaleye atamadı diyip devamını getiririm! Aman… Mersin, önde baskıyla başladığı dakikalarda Wellinton, Pedriel ve Tita’dan çok şey bekledi ancak aralara atılan toplarda kademe görevdeydi. Wellinton 74’de beklediği pozisyonu buldu ve golünü attı. 
 
FORMA İSTENMEZ ALINIR
 
ALVES’İN oynadığı maçlarda savunma toparlanıyor bu gerçek. Ancak ilk yarıda rakibine attığı bir tekme vardı ki, son anda geri çekmese ve rakibi önde yakalansa kımızı geliyordu. 2. yarı başladıktan sonra Diego ve Sow, G.Saray düşünülerek kenara alındı. Kuyt ve Meireles girdi. İsmail hocadan ligde de böyle hamleler bekliyoruz. Geride olduğu maçlarda bile 2 oyuncuyu aynı anda değiştirmiyor. Kupada 2-1 bozulan moralleri tamir eder. Herkesin aklında G.Saray varken dünkü maç 24 saat geçmeden unutulur. 
 
KEŞKE dün derbiye bir ışık alabilseydim, maalesef olmadı. Diego’yu istekli, Topuz’u gayretli, Selçuk’u yine formda buldum. Webo sahada gezinenlerdendi. 11 oynamayı kupa dışında unuttu.. Emenike ve Sow’un alternatifi daha istekli olmalı. Şunu unutmasın hocadan forma istenmez, alınır!