Ali Koç Köln'de konuştu! "Önümüzdeki birkaç hafta..."

Fenerbahçe Kulübünün 2-3 Haziran'da yapılacak olağan genel kurulunda başkan adayı olan Ali Koç, "Fenerbahçe dev bir camia ve hak ettiği şekilde yönetilmelidir." dedi.

13 Mayıs 2018 Pazar - 21:12

Koç, Almanya'nın Köln kentinde Avrupa Fenerbahçe Kongre Üyeleri  Platformu'nun organize ettiği etkinlikte yaptığı açıklamada, "Fenerbahçe dev bir  camia ve hak ettiği şekilde yönetilmelidir. Bunun için de çok önemli noktalara  birinci sınıf insanlar gelmek zorunda. Bu ateşten bir gömlek. Hedef olmamaları  için düşündüğümüz yöneticileri şimdilik açıklamıyorum ama günlük işleri  profesyonellerin yönetmesi gerektiği düşüncesini yerleştirmek istiyorum." diye  konuştu.
 
2012 yılında yönetim kurulundan ayrıldığı süreçte büyük bir sevgi,  teveccüh ve beklentiyle karşılaştığını söyleyen Koç, başkan adaylığına uzanan  süreci şöyle anlattı:
 
"2015 yılında 'artık elini taşın altına koyma zamanı geldi' dedim.  Başkanımız beni 2015 yılında kendisinden sonraki aday olarak işaret etti. O zaman  büyük gurur duymuştum, hala da gurur duyduğumu söyleyebilirim. Ama zaman içinde  bu işaretin, bu ifadenin samimiyetini de sorgulamadım değil. Ben herhalde bu topa  hiçbir zaman girmem düşüncesiyle işaret edilmiştim. Neden bunu söylüyorum çünkü  ben bu topa girdikten sonra, adaylık sürecine girdikten sonra bambaşka bir  söylemle ve iftiralarla karşılaştım. Biz 'sevgi eylem gerektirir' dedik. Bu yola  çıkarken kimlerle yarışacağımızı, neler olabileceğini düşünerek, tahlil ederek  girdik. İnşallah bundan sonraki süreçte Allah utandırmaz. İnşallah Fenerbahçemize  yakışır, seviyeli, demokratik ve örnek bir şekilde bu süreci tamamlarız.  Görüyorum ki önümüzdeki birkaç hafta çetin geçecek. Siz bana inanmaya devam  edin."
 
Ali Koç, "Fenerbahçe'nin içinde bulunduğu bugünkü mali durum bize göre  hak etmediği bir durum." yorumunu yaptı.
 
 "Tribünlerde boşluklar var"
 
Kulübün taraftar ile aidiyet duygusunun zayıfladığını  gözlemlediklerini ifade eden Koç, "Tribünlerde son iki senedir alışık olmadığımız  boşluklar var. Aynı zamanda baktığımız zaman son iki senedir alışık olmadığımız  şekilde iç saha puan kaybımız var. Dolayısıyla bu iki unsur beni hızlandırdı. Bu  yüzden beklediğimizden daha erken bu yola çıktık." değerlendirmesinde bulundu.
 
 "İnşallah omuz omuza Fenerbahçemizi hep beraber hak ettiği yer olan  zirveye çıkarabiliriz." diyen Koç, "Kimsenin elinde sihirli değnek yok.  Çabalayacağız, uğraşacağız, daha fazla sıkı sıkıya sarılacağız, hep beraber  aradığımız noktaya geleceğiz. " şeklinde konuştu.
 
"Gelirlerimizi arttırmamız lazım"
 
 
Bazen "projeleri yok" ve "beceremez" gibi ithamlarla küçümsendiklerine  işaret eden Koç, şunları kaydetti:
 
 "Aslında yapmak istediğimiz çok basit ve olması gereken şeyler.  Fenerbahçe bir spor kulübüyse sporun ruhunu yansıtan bir kulüp olmalıdır, örnek  olmalıdır. Fenerbahçe Türk sporunun itici gücü olmalıdır. Kuvvetli bir mali  durumunuz olması gerekiyor. Borç yükünün, maliyetinin yeniden yapılandırılması  gerekiyor. Son dönemde gelirlerimiz azalırken giderlerimiz artıyor. O yüzden  finansal anlamda gelirlerimizi arttırmamız lazım. Sponsorluk gelirlerimizi  arttırabiliriz. Sadece futbol için değil tüm branşlar için, bir kısmı da şimdiden  hazır olan sponsorluk konusunda ciddi bir artışımız olacak."
 
Kulübe üye kazandırmanın önemine değinen Koç, şöyle konuştu:
 
"Birbirinizi teşvik etmelisiniz. Tabii ki küfre, hakarete karşıyız ama  ondan çok daha öteye gittiğinin farkındayız. Biz seçildiğimiz taktirde tüm  ihraçları inceleyeceğiz çünkü çok fazla itiraz gelmeye başladı. Kulübümüze üye  kazandıracağız. Bu bize iki şey getirecek. Bir tabii ki mali destek getirecek,  ikincisi de Fenerbahçe'nin çok daha bağımsız olmasını sağlayacak. Öyle binlerce  kişinin aidatının ödenmesi gibi konuları bertaraf edeceğiz, onu yapanlar da büyük  tabloda, o tabloyu değiştiremeyecek duruma gelecek."
 
 

Etiketler: Fenerbahçe Ali Koç
Tüm Fikstür