Ali Koç'tan derbi yorumu! "20 senedir..."

Fenerbahçe Kulübünün haziran ayında yapılacak seçimli olağan genel kurulunda başkan adayı olan Ali Koç, yarın akşam İstanbul'a gelecek sarı-lacivertli kulübün eski futbolcusu Alex de Souza'yı, iddia edildiği gibi kendisinin Türkiye'ye davet etmediğini belirtti.

12 March 2018 Monday - 20:57 | Son Güncelleme : 12 03 2018 - 23:17

Hilton İstanbul Bosphorus Otel'de düzenlenen organizasyonda konuşan  Ali Koç'un açıklamaları, iletişim ekibi tarafından yönetilen "Fenerbahçeliyiz"  Twitter hesabından paylaşıldı.
 
Koç, Alex'i Türkiye'ye davet ettiği iddiaları hakkında, "Alex'i  Türkiye'ye ben getirmiyorum. Geleceği bana söylendi, 'Locanızda maçı beraber  izler misiniz?' dendi, hayır dedim. Alex, bir etkinliğe katılacak, ben ona da  gitmeyeceğim." ifadelerini kullandı.
 
Ali Koç, Alex'in bir futbol efsanesi olduğuna dikkati çekerek, şöyle  devam etti:
 
"Alex'in gidiş şekli çok çok yanlıştı. Benim içimde ukde kaldı. Alex  de son dönemde kulübüne haksızlık etti. Alex sadece muhalefetin değil, bütün  Fenerbahçe'nin Alex'idir. Alex, Fenerbahçe seçimlerine malzeme yapılmayacak bir  efsane. Ben Alex'le karşılaşmak isterim, görüşürüm de ancak bunu sizler  bilmezsiniz, ben bunu seçim malzemesi yapmam. Sanki böyle önemli bir maç  öncesinde Alex'i ben getiriyorum gibi yansıtılmasına üzülüyorum."
 
Derbi yorumu
 
Koç, hafta sonunda oynanacak Galatasaray derbisi hakkında, "Önemli bir  haftaya girdik. Hafta sonunu kazasız, belasız atlattık. Hepimizin dediği gibi  bayram haftasını yaşıyoruz. İnşallah haftaya bugün 20 senedir tatmaya alıştığımız  zevki ve keyfi yine tadarız." yorumunu yaptı.
 
Ali Koç, kulübe "bilabedel üyelik" yapıldığını iddia ederek, şunları  kaydetti:
 
"Bir üye başka birinin parasını ödeyerek onu üye yapıyor. Bu durum  tüzüğümüze aykırı, yasal değil. Bana kulüpten bununla ilgili yazı geldi. Bununla  ilgili konuşuyorum diye belki disipline verilirim. Annem ve halam aradı geçen  pazar akşamı ve sordular, 'Biz de üye olalım' dediler. Pazartesi günü evrakları  hazırladık kulübe yolladık ama son balotajı yakalayamadığımız için üye  olamadılar. Üzüldüm. Bu bile toplu şekilde üye yapmak için uğraşmadığımızın  kanıtıdır."
 
  
 
 

Tüm Fikstür