Ali Koç'tan flaş karar! Görev süresi kadar...

Başkan Ali Koç, transfer çalışmalarını yaparken görevde kalan süresine göre bir teklif hazırlatıyor. Buna göre ilk senesini bitiren Koç, yeni isimlere 2 yıl üzerinden sözleşme öneriyor.

16 Haziran 2019 Pazar - 10:45 | Son Güncelleme : 16 06 2019 - 10:57

Fenerbahçe’de transferi düşünülen oyunculara maksimum iki yıllık teklif yapılıyor. Bunda en önemli etken ise Başkan Ali Koç’un kalan görev süresi.
 
İlk senesini tamamlayan Başkan Koç, kalan 2 yılına göre bir çalışma ayarlıyor. Genç oyuncular dışında yapılan transfer görüşmeleri için böyle bir karar alındı.
 
Bu nedenle kimseye iki yıldan fazla sözleşme süresi teklif edilmedi.
 
Kısa vadeli isimler
 
Yönetim bu sayede iki yıldan fazla süre isteyen oyuncuların da önerilerini mantıklı bir gerekçe ile reddetmeyi planlıyor. Özellikle yaşı 30’a yaklaşmış ya da üzerinde olan ve kısa vadede takıma katkı sağlaması düşünülen oyuncuların transferlerinde bu durum öne çıkıyor.
 
Geçtiğimiz gün Aleksandar Kolarov için ağabeyi ile yapılan transfer görüşmesinde de benzer bir durum yaşandı. Sırp futbolcu ısrarla üç yıl isterken Başkan Ali Koç ve yönetim ise iki yılda ısrar etti.
 
Buna göre de 3 milyon eurodan üç yıllık sözleşme isteyen Kolarov’a karşılık sarı-lacivertliler 2.8 milyon eurodan iki yıllık sözleşme önerdi.
 
Kolarov da teklifi düşünmek için süre istedi. (Milliyet)

Etiketler: Fenerbahçe Ali Koç
Tüm Fikstür