Fenerbahçe'de stadyum ve müze turu tanıtıldı

Fenerbahçe'de stadyum ve müze turu tanıtıldı. Ülker Stadı'nda gerçekleştirilen tanıtıma, kulüp başkanı Ali Koç ve Siyah Çoraplar Şirketi Genel Müdürü Ahmet Uçar katıldı.

14 Eylül 2018 Cuma - 11:38 | Son Güncelleme : 14 09 2018 - 15:09

Fenerbahçe Kulübü, "Fenerbahçe Efsanesi Stadyum ve  Müze Turu" tanıtımını gerçekleştirdi.
 
Ülker Stadı'nda gerçekleştirilen tanıtıma, kulüp başkanı Ali Koç ve  Siyah Çoraplar Şirketi Genel Müdürü Ahmet Uçar katıldı.
 
Burada açıklamalarda bulunan Ali Koç, sözlerine tur fikrini geliştiren  eski başkan Aziz Yıldırım ve yönetimine teşekkür ederek başladı.
 
Şu ana kadar stat turuna 22 bin kişinin katıldığını belirten Koç, "Bu  tur bizim eserimiz değil, mart ayında başladı. Bizden önceki yönetim başlattı,  biz tanıtımını yapıyoruz. Eski yönetimimize bu organizasyon için, böyle bir fikri  geliştirdikleri için teşekkür ediyorum." diye konuştu.
 
Tura katılacaklar arasından her ay belirlenecek 2 kişinin yönetim  locasında maç izleyeceğini veya Samandıra'da oyuncularla tanışacağını dile  getiren Koç, şöyle devam etti:
 
"Fenerbahçe Futbol Takımı'nı taşıyan bir otobüs var. Bu otobüs maçtan  maça kullanılıyor. Biz bu otobüsü biraz daha değerlendirmek istiyoruz. Her hafta  yapılan başvuru sonucu seçilecek bir okula bu otobüsü göndereceğiz. Öğrencileri  alıp maça gidiyormuş gibi tura getirecek ve tur yaptırıp tekrar okullarına  götürecek. Bunu daha fazla çocuğumuza dokunabilecek bir etkinlik olarak düşündük.  Haftada bir yapmak istiyoruz ama ilgi artarsa haftaya 2'ye çıkartabiliriz."
 
Ülker Stadı'nın yapımı konusuna da değinen Ali Koç, sözlerini şöyle  tamamladı:
 
"Bu stadı Aziz Yıldırım ve dönemin yöneticileri yaptı. Türkiye'nin  ekonomik şartları, Fenerbahçe'nin ekonomik imkanları sınırlı bir ortamdayken bu  stadı yaptılar. Bugün Türkiye'nin her yerinde çok güzel statlar oluşmakta. Bize  göre buna ilham kaynağı ve öncü olan Fenerbahçe'dir. Başkanın o zaman risk alarak  çıktığı bu yolculuk, kulüplerimize ve devlete ilham kaynağı olmuştur."
 
Ahmet Uçar ise turun uzun uğraşlar sonucunda Fenerium liderliğinde  hazırlandığını ifade ederek, şöyle konuştu: "Tarihin ayak izlerini stadyumumuzda takip edeceğiz. Dünyada 20'nin  üzerinde stat turuna katıldık. Avrupa'da özellikle Amerika'da bütün spor  kulüplerinin statları turlara açık. Bu sadece stat turu değil, geliştirilebilecek  bir iş. Biz stadyumumuzun 365 gün nasıl yaşayan bir yer olacağını araştırdık ve  bunları da ilerleyen günlerde birer birer hayata geçireceğiz."
 
 Ali Koç, konuşmaların ardından yönetici ve gazetecilerle "Fenerbahçe  Efsanesi Stadyum ve Müze Turu" yaptı.
 

Etiketler:
Tüm Fikstür