Almanya'dan Mesut Özil açıklaması

Almanya Futbol Federasyonu ve Alman Hükümeti Sözcü Yardımcısı Ulrike Demmer Mesut Özil'in kararı ile ilgili açıklama yaptı.

23 Temmuz 2018 Pazartesi - 16:03 | Son Güncelleme : 23 07 2018 - 16:34

Almanya Futbol Federasyonu (DFB) Başkanlığı, Türk  asıllı Alman futbolcu Mesut Özil'in paylaşımıyla ilgili açıklamada bulundu.
 
DFB'nin internet sitesinden yapılan açıklamada, "Mesut Özil'in milli  takımdaki üstün formundan dolayı müteşekkiriz. Ancak bize yöneltilen ırkçılık  suçlamasını kabul etmiyoruz." ifadeleri kullanıldı.
 
Mesut Özil'in 2014 FIFA Dünya Kupası şampiyonluğunda büyük katkı  sağladığını belirten DFB Başkanlığı, "Mesut Özil Almanya formasıyla 92 maçta  forma giydi ve milli takımdaki birçok başarıda pay sahibi oldu. Mesut Özil'in  milli takımda devam etseydi mutlu olurduk ancak kararına saygı duyuyoruz. "  değerlendirmesini yaptı.
 
Türk asıllı Alman futbolcular Mesut Özil ve İlkay Gündoğan'ın yanı  sıra İngiltere Premier Lig'de oynayan milli futbolcu Cenk Tosun, mayıs ayında  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Londra'da buluşarak fotoğraf çektirmiş ve  formalarını hediye etmişti.
 
Bu fotoğrafın ardından Almanya'da Mesut Özil ve İlkay Gündoğan'a linç kampanyasına varan ırkçı saldırılar ve eleştiriler yapılmıştı.
 

Etiketler: Almanya Mesut DFB
Tüm Fikstür