Alonso'nun yerine Button piste çıkacak

Formula 1 Dünya Şampiyonası'nın 6. yarışı Monaco Grand Prix'sinde, McLaren-Honda takımında Fernando Alonso'nun yerine Jenson Button ter dökecek.

14 Nisan 2017 Cuma - 23:35

Formula 1 Dünya Şampiyonası'nın 6. yarışı Monaco Grand Prix'sinde, McLaren-Honda takımında İspanyol pilot Fernando Alonso'nun yerine  Büyük Britanyalı Jenson Button yarışacak.
 
Formula 1'in internet sitesine açıklamalarda bulunan 37 yaşındaki  Button, organizasyonda yeniden yarışacağı için heyecanlı olduğunu belirterek,  "Bir yarışlığına olsa da Formula 1'e dönmekten mutluyum. Yarışa dönmek için  Monaco'dan daha iyi bir yer olamazdı, çünkü 2009'da buradaki yarışı kazanmıştım  ve en sevdiğim pistlerden birisidir." ifadelerini kullandı.
 
Geçen sezon sonunda emeklilik kararı alan 2009 yılının dünya şampiyonu  Button, sezon başında McLaren-Honda takımı ile yedek pilotluk konusunda sözleşme  imzalamıştı.
 
McLaren-Honda'nın deneyimli İspanyol pilotu Alonso, takımı adına 28  Mayıs'ta Indianapolis 500 otomobil yarışına katılacağı gerekçesiyle aynı tarihte  düzenlenen Monaco Grand Prix'sinde yer alamayacağını açıklamıştı.
 

Tüm Fikstür