Alonso, sezon sonunda Formula 1'e veda ediyor

McLaren-Renault'nun İspanyol sürücüsü Fernando Alonso, sezon sonunda Formula 1'e veda edeceğini açıkladı.

14 Ağustos 2018 Salı - 20:37

Sezon sonunda emekli olacağını McLaren'in internet sitesinde yer alan  açıklamayla duyuran 37 yaşındaki Alonso, "Bu harika sporda geçirdiğim 17 güzel  yıldan sonra hayatımda bir değişiklik yapma ve yoluma yeni bir macerayla devam  etme zamanı geldi." ifadesini kullandı.
 
Formula 1 kariyeri boyunca çalıştığı kişilere ve taraftarlara  teşekkürlerini ileten tecrübeli pilot, "Sezon sonunda bırakma kararını birkaç ay  önce aldım. Bu sezon kalan yarışlarda her zamankinden daha fazla tutkuyla  mücadele edeceğim. Sonrasında geleceğin neler getireceğini göreceğiz. Şu an  hayatımın en mutlu zamanını geçirmeme rağmen yeni maceralara yelken açma ihtiyacı  hissediyorum." değerlendirmesinde bulundu.
 
Kariyerine Minardi takımının sürücü koltuğunda 2001 Avustralya Grand  Prix'si ile başlayan Alonso, 17. sezonunu geçirdiği Formula 1'de 2005 ve 2006  yıllarında Renault ekibiyle şampiyonluğa ulaşmıştı.
 
Daha önce Formula 1 dışında Amerikan IndyCar Serisi'nde de mücadele  eden Alonso, Uluslararası Otomobil Federasyonu (FIA) Dünya Dayanıklılık  Şampiyonası'nın 2. ayağı Le Mans 24 Saat Yarışı'nda ise ilk kez yer almasına  rağmen birinci olmayı başarmıştı.
 
  
 

Etiketler: Fernando Alonso
Tüm Fikstür