Alpay Özalan'dan Altay'a moral ziyareti

AK Parti İzmir Milletvekili Alpay Özalan, "İzmir kulüplerinin artık özlenen yerde olması için hep birlikte mücadele vereceğiz." dedi.

07 Ağustos 2018 Salı - 20:03

Spor Toto 1. Lig'de 11 Ağustos Cumartesi günü Ümraniyespor'u konuk  edecek Altay, müsabakanın hazırlıklarını Gaziemir Vali Kutlu Aktaş Tesisleri'nde  sürdürdü.
 
Antrenman öncesinde Altaylı futbolcularla bir araya gelen AK Parti  İzmir Milletvekili ve eski milli futbolcu Alpay Özalan, 2018-2019 sezonunda  oyunculara başarılar diledi.
 
Özalan, basın mensuplarına yaptığı açıklamada, Altay altyapısında  yetiştiği için siyah-beyazlı kulübün kalbinde yerinin başka olduğunu belirterek,  "Biz buranın çocuğuyuz, buranın evladıyız, buranın altyapısında geliştik, buranın  altyapısında eğitim gördük, ondan sonra da Türk futboluna hizmet etmek için yola  çıktık." diye konuştu.
 
Diğer İzmir takımlarını da ziyaret ettiğini ve başarılar dilediğini  aktaran Özalan, "İzmir kulüplerinin artık özlenen yerde olması için hep birlikte  mücadele vereceğiz. Bunun için de bütün takımlara başarılar diliyorum. Tabii  Altay'ın altyapısından yetişmek bizim için farklı durum." ifadelerini kullandı.
 
 
"Altay'ın yeri burası değil, yeri Süper Lig"
 
Özalan, Altay Kulübü Başkanı Özgür Ekmekçioğlu'nun çok büyük  fedakarlıklar yaparak takımı önemli bir yere taşıdığını belirterek, şöyle  konuştu:
 
 "Altay'ın yeri burası değil, yeri Süper Lig. Karşıyaka'nın da  Bucaspor'un da Altınordu'nun da öyle. İnşallah el birliğiyle iyi mücadele ederek,  sahada kazanılacak başarılarla özlenen tabloyu İzmir halkına sunmak istiyoruz.  Devletimizin, özellikle Cumhurbaşkanımızın sporcuya ve spora ne kadar değer  verdiğini hepimiz çok iyi biliyoruz. O yüzden onun vermiş olduğu bu hizmetler  karşılığında ona da başarıyla teşekkür etmenin zorunluluğu var futbolcu  arkadaşlarımızın."
 
İzmir'e verilen 3 stat projesinin olduğunu, bunlardan ikisinde  çalışmaların çok iyi gittiğini kaydeden Özalan, Karşıyaka Stadı'nda ise yerel  yönetimden dolayı gecikme yaşandığını söyledi.
Özalan, İzmirli olarak A Milli Futbol Takımı'nın İzmir'de maç  yapmasını özlediğini belirterek, "Milli Takım en son 2009'da hazırlık maçında  Fildişi Sahili ile İzmir'de karşılaşmış. İnşallah bu statlar bittikten sonra  milli takımı İzmir'de daha çok ağırlayacağız." ifadesini kullandı.
 
Altay Kulübü Başkanı Özgür Ekmekçioğlu da ziyaretinden dolayı Alpay  Özalan'a teşekkür ederek, "Heyecanla ligi bekliyoruz. TSYD Ege Kupası'nı kazanan  taraf olduk. Güzel bir hazırlık süreci yaşadık. Bundan sonra heyecanla cumartesi  günkü maçımızı bekliyoruz." değerlendirmesinde bulundu.
 

Etiketler:
Tüm Fikstür