Altın kalpli kral: Adebayor

33 yaşındaki yıldızın tatilde toprak sahada 7 maç yaptığını öğrenen Başakşehir’in hocası Abdullah Avcı şok oldu. Ancak Adebayor’un verdiği yanıt kelimeleri kifayetsiz bıraktı: Hocam, ülkemde birçok insanın evinde televizyon bile yok. Beni izlemek için oraya gelen insanları kıramazdım!

10 Ocak 2018 Çarşamba - 7:46

Başakşehir’in yıldızı Adebayor, takımının Antalya’da devam eden kampına iki gün önce katıldı. Tecrübeli futbolcu tatilini ülkesi Togo’da geçirdi. Ancak bu pek tatil sayılmazdı. Neden mi? Hikaye biraz da futbolun evrensel gücünü açıklar nitelikte. Tatil dönüşü hocası Abdullah Avcı’yla bir araya gelen başarılı oyuncuya Avcı şu soruyu yöneltir. ‘10 günlük tatilde neler yaptın anlat bakalım’... Adebayor’un verdiği cevap ise deneyimli teknik adamı şok etti: Toprak sahada 7 maç yaptım! Bu cevabın ardından şampiyonluk yarışında ikinci yarı için kolları sıvayan Avcı, oyuncusuna şaşkın bir şekilde neden böyle bir risk aldığını sorar. 33 yaşındaki futbolcunun verdiği yanıt dramatik olduğu kadar dünya gerçeklerini bir kez daha gözlerine önüne serer.
 
Sarıldı ve tebrik etti
 
Adebayor; hocasına üzülerek, “Ülkemde hâlâ çok ciddi bir fakirlik var. Ben onların idol olarak saydığı biriyim. Ancak futbol aşkıyla yanıp tutuşan bu insanların çoğunun evlerinde beni izleyecek bir televizyonları bile yok. Beni izlemeleri için onların bu davetlerini kesinlikle geri çeviremezdim” cevabını verir. Avcı da bu yanıt karşısında oyuncusuna sarılır.
 
(Fanatik)

Tüm Fikstür