Anadolu Efes'te logo değişikliği

Anadolu Efes Basketbol Kulübü, 2018-2019 sezonundan itibaren yeni logosuyla mücadele edecek.

09 Ağustos 2018 Perşembe - 20:40

Lacivert-beyazlı kulübün internet sitesinden yapılan açıklamada, yeni  logonun merkezinde; adanmışlığa, gelişmeye ve hiçbir zaman pes etmemeye vurgu  yapan mavi ok ile zaferleri, liderliği, etik kuralları, altyapı eğitim sistemini  ve tutkuyu simgeleyen meşalenin birleşiminden doğan "Alev Alan Yıldız"ın yer  aldığı bildirildi.
 
Açıklamada, koyu mavi zeminli logoda Anadolu Efes Spor Kulübü yazısı,  kulübün kuruluş yılı ve açık mavi çerçevenin ise tamamlayıcı unsurlar olarak  bulunduğu ifade edildi.
 
Kulübün yeni logosunu dünyaca ünlü markalara tasarım hizmeti veren  Brown&co'nun tasarladığı kaydedildi.
 
Anadolu Efes Kulübü Genel Direktörü Alper Yılmaz ile Brown&co'nun  kurucularından Dave Brown'ın açıklamalarına, lacivert-beyazlı kulübün internet  sitesinde yer verildi.
 
Gelecek sezona güçlü ve yepyeni bir kadro ile hazırlandıklarını  belirten Alper Yılmaz, logo değişim süreciyle ilgili şunları kaydetti:
 
"Türk basketbolunun en köklü, en başarılı ve en vizyonlu kulüplerinden  biri olarak logomuz başta olmak üzere kurumsal kimliğimizi, günümüz anlayışına  daha da uyumlu hale getirdik. Yeni logomuz ve sağlam temellerin üzerine kurulmuş  kulübümüzün gücüyle, geçmişten bugüne taşıdığımız değerleri ve öncüsü olmaktan  gurur duyduğumuz basketbol kültürünü daha da ileri taşımak istiyoruz. Keyif  aldığımız oyunu ortaya koyarken bir amaç için kenetlenmek ve basketbolseverleri  de bunun bir parçası olarak yanımızda görmek istiyoruz."
 
Dave Brown ise logo tasarım sürecinde yenilikçi, çağdaş ve genç nesle  hitap eden bir perspektif ile hareket ettiklerini belirterek, "Brown&co olarak  Anadolu Efes Spor Kulübünün yeni kurumsal kimliğini ve logosunu oluşturmaktan  dolayı kendimizi çok ayrıcalıklı hissediyor ve bundan gurur duyuyoruz. Anadolu  Efes Kulübü yeni logosuyla birlikte herkese, 'Biz hep kararlılıkla daha ileriye  gitmeye çalışıyoruz ve asla pes etmiyoruz. Biz Anadolu Efes'iz ve parlıyoruz'  mesajını veriyor." ifadelerini kullandı.
 
  
 

Etiketler:
Tüm Fikstür