Ankaragücü'ne kombine desteği

Ankara Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (ANKESOB) ile bağlı odaların başkan, başkan vekili ve yöneticilerinin yanı sıra Kahramankazan Belediye Başkanı Lokman Ertürk, Ankara 19 Mayıs Stadı'ndaki gişelerde Passolig ve sezonluk kombine kart alarak MKE Ankaragücü Kulübüne destekte bulundu.

07 Ağustos 2018 Salı - 15:22

Kulüpten yapılan açıklamaya göre, başkan Mehmet Yiğiner, burada  yaptığı konuşmada, MKE Ankaragücü'nü hak ettiği Süper Lig'e taşdıklarını ve bu  sezon da imkanları doğrultusunda bir takım kurduklarını belirterek, "Takımda 3-4  eksik oyuncu var. Eksik bölgelere oyuncu alabilirsek bana göre ligi üst sıralarda  bitirebiliriz. Yarışmacı bir takım oluşturmak istiyoruz. Biliyorsunuz diğer  kulüplerin ve 3 İstanbul takımının Passolig ve kombine sayıları yüksek. Bir  sistem oturtmuşlar. Şu an itibari ile Galatasaray kulübü 85 milyon lira kombine  geliri elde etmiş.  Bizim bu rakamları yakalamamız zor ama 10 da 1'ini yapsak  bizim için yine çok iyi bir gelir olur." ifadelerini kullandı.
 
Maliyeti düşük ama iyi bir takım kurma hedefinde olduklarının altını  çizen Yiğiner, "Aldığımız futbolcuların tamamı bonservissiz. Teknik ekibimizle  titiz bir çalışma sürdürüyoruz. Bu  maddi imkansızlıklarda iyi mücadele  ettiğimizi düşünüyorum. Burada tabii bizim için taraftarımızın desteği çok  önemli. Taraftarlarımız bizim her zaman itici gücümüz olmuştur. Hiçbir zaman bizi  yalnız bırakmadılar. Elde edilen şampiyonluk başarılarını hep birlikte elde  ettik. Kulübümüzün kombine geleneği eksikliği var. Bunu çözmemiz lazım. Her sezon  başında kampanyalar yapıyoruz. Bugün de yüzlerce arkadaşımız burada kombine almak  için bulunuyor. Kahramankazan Belediye Başkanımız Lokman Ertürk de kombine almaya  geldi, kendisine teşekkür ediyoruz. Buradan Ankara'nın milletvekilleri ve  belediye başkanlarına sesleniyorum, Ankara'da yaşayan, kendisine Ankaralıyım  diyen herkese burada görev düşüyor. Şehrimizin buna ihtiyacı var."  değerlendirmesinde bulundu.
 
Mehmet Yiğiner, Ankaragücü'nün Ankara'nın önemli bir değeri olduğunu  vurgulayarak, şunları kaydetti:
 
"Kurumsallaşma adına emin adımlar atıyoruz. Geçmişte yapılan hataların  bir daha olmasına izin vermeyeceğiz. Burada sıraya girip kombine alan herkesten  Allah razı olsun. Böyle taraftar desteği oldukça başarının geleceğini  düşünüyorum. Geçmişte ilk sezonumuzda 18 bin kombine satmıştık. Bu rakamları  rahat aşabiliriz. Gelirlerimiz hala hacize gidiyor. Destek geldikçe başarı  gelecektir. İstenilen hedeflere ulaşılırsa neden daha büyük sürprizler olmasın."
 
Kahramankazan  Belediye Başkanı Lokman Ertürk ise Ankaragücü'nün köklü  bir kulüp olduğunu anlatarak, "Uzun yıllar çekilen cefaların bitişi ile birlikte  layık olunan lige başlamanın arifesindeyiz. Ankara halkı da bundan önce olduğu  gibi bu süreçte de küllerinden yeniden doğan Ankaragücü'ne sahip çıkmaya devam  edecektir. Mehmet Yiğiner başkanımızın önderliğinde imkansız denilen başarıldı.  Biz de Ankara'mıza hizmet adına burada Ankaragücü kombinesi almak için bulunduk.  Umarım güzel ve başarılı bir lig serüveni olur." şeklinde görüş belirtti.

Etiketler:
Tüm Fikstür