Ankaragücü'nün hedefi ligde kalmak!

MKE Ankaragücü Teknik Direktörü Bayram Bektaş, hedeflerinin ligde kalıcı olmak olduğunu bildirdi.

AA 05 Ocak 2019 Cumartesi - 11:49

Spor Toto Süper Lig'in ilk yarısını 20 puanla 12. sırada tamamlayan  MKE Ankaragücü'nün teknik direktörü Bayram Bektaş, ikinci yarı hazırlıklarına  başladıkları Antalya'nın Belek Turizm Merkezi'nde AA muhabirine açıklamalarda  bulundu.
 
İlk yarının son maçından üç gün önce takımın başında göreve  başladığını belirten Bektaş, kamptaki tek düşüncesinin, takımdaki sakat  oyuncuların iyileşmesi ve birlikte çalışma ortamı yakalamak olduğunu ifade etti.
 
Bektaş, takımın transfer yasağının bulunduğunu hatırlatarak, "Transfer  ihtiyacımız olan bölgeler var. Bir an önce transferimizin açılmasını ümit  ediyoruz. İhtiyaç olan mevkilere takviyeleri yapıp Galatasaray ile deplasmanda  oynayacağımız ikinci yarının ilk maçına kadar takımımızı istediğimiz seviyeye,  potansiyele taşımamız lazım ki Galatasaray maçından puan ya da puanlar  çıkaralım." diye konuştu. 
 
"Daha iyi hedeflere yürümek istiyoruz"
 
MKE Ankaragücü'nün büyük camia olduğunu ifade eden teknik direktör  Bektaş, takımın taraftarıyla da Süper Lig'e renk kattığını belirtti.
 
Bektaş, "Ankaragücü ligde kalıcı olmalıdır." ifadesini kullanarak,  "Önümüzdeki yıllarda sportif yapılanma ve yapım aşamasındaki stadımızın da  bitimiyle ilerleyip Ankaragücü camiasının da takımın önünü açmasıyla daha iyi  hedeflere doğru yürümek istiyoruz." dedi.
 
Statlarının şubat ayında tamamlanmasını beklediklerini aktaran Bektaş,  kendi sahalarında, taraftarları önünde oynamanın takım için avantaj olacağını  söyledi.
 
"Gelir-gider dengesine dikkat edilmeli"
 
Bu sezon çok farklı bir lig yaşandığını anlatan teknik direktör Bayram  Bektaş, sıralamada altta bulunan takımların çoğunun, üst sıralardaki takımlardan  puan almasıyla aradaki puan farklarının fazla olmadığını ifade etti.
 
Bektaş, puan farkındaki azalmada ligdeki kalite faktörünün de etkili  olduğunu öne sürerek şöyle konuştu:
 
"Takımların, mali kriter ve sıkıntılardan dolayı istedikleri mevkiye  istedikleri oyuncuları alamamaları, kaliteyi düşürüyor. Bu sene anonim şirket  olan dört takımımız dışında hepsi mali sıkıntı yaşıyor. Sportif başarıdan ziyade  biraz da kulüp yönetimine dikkat etmemiz gerekiyor. Bütçe, gelir-gider dengesine  biraz daha dikkat edilmeli. Çoğu Anadolu takımının futbolcuya 1-2 milyon avro  verme lüksü yok."
 
Bektaş, Spor Toto Süper Lig'de bu sezon uygulanmaya başlanan Video  Yardımcı Hakem (VAR) sistemini, adaletli düdük çalınması durumunda desteklediğini  ifade ederek, futbolcunun ikinci sarı karttan kırmızı kart gördüğü pozisyonlarda  da VAR'ın devreye girmesi gerektiğini savundu.
 
Altyapılardan gelen oyuncular
 
Türkiye'de kulüplerin altyapısının zayıf olmasından dolayı alttan  çıkan oyuncu sayısının her geçen yıl düştüğünü ifade eden Bektaş, 10-15 yıl  öncesine kadar daha fazla genç oyuncunun A takımlarda şans bulduğunu anlattı.
 
Altyapılardaki futbolcuların iyi hazırlanması gerektiğini vurgulayan  Bayram Bektaş, transferler için kulüplerde kurumsallaşmış oyuncu izleme  ekiplerinin bulunmasının önemli olduğunu kaydetti.  
 

Etiketler:
Tüm Fikstür