Ataman'dan Golden State benzetmesi

Barcelona Lassa takımına 107-83 mağlup olan Anadolu Efes'te başantrenör Ergin Ataman, kötü oynayarak maçı kaybettiklerini belirtti

29 March 2018 Thursday - 23:24

Basketbol THY Avrupa Ligi'nin 29. hafta  karşılaşmasında konuk ettiği İspanya'nın Barcelona Lassa takımına 107-83 mağlup  olan Anadolu Efes'te başantrenör Ergin Ataman, kötü oynayarak maçı  kaybettiklerini belirtti.
 
Karşılaşmanın ardından düzenlenen basın toplantısında açıklamalarda  bulunan Ataman, sadece ilk çeyrekte kendi oyunlarını sahaya yansıttıklarını  vurgulayarak, "Açıkçası bu maçtan sonra yorum yapmak çok da kolay değil. İkinci  periyotta kenardan gelen oyuncularla oyunumuz kötüleşti. Rakip ikinci periyotta  kontrolü eline aldı. Kötü basketbol oynadık. Barcelona bugün adeta Golden State  Warriors gibi oynadı. Yüzde 61’le 19 dış sayı isabeti buldular. Bu çok iyi bir  performans. Gerçeği söylemek gerekirse bu performanstan sonra biz de maçı  bıraktık ve kaybettik." ifadelerini kullandı.
 
Pesic: "Maçın ilk yarısında çok iyi oynadık"
 
Barcelona Lassa Başantrenörü Svetislav Pesic, ilk yarıda çok iyi  oynayarak karşılaşmayı kazandıklarını söyledi.
 
Galibiyetten dolayı mutlu olduklarını dile getiren Pesic,  "Performansımız tatmin ediciydi. Maçın ilk yarısında çok iyi oynadık. Özellikle  savunmada mükemmel işler yaptık. Oyuncularım ikinci yarı savunmayı bıraktı. Bu  sürede kötü oynadık. Dürüst olmak gerekirse bizim son maçımız değildi. THY Avrupa  Ligi'nde 1, kendi ligimizde ise daha çok maçımız var. Oyuncularımı kutluyorum."  diye konuştu.
 
Pesic, orta mesafe ve dış atışlarda yüksek bir yüzdeyle oynadıklarını  belirterek, "Dürüst olmak gerekirse üçüncü periyodu iyi analiz etmeliyiz. Çünkü  bütün maç çok iyi oynarken üçüncü çeyrekte potamızda 33 sayı gördük. Bu 33 sayıyı  iyi analiz etmeliyiz." değerlendirmesinde bulundu.
 

Etiketler: Ataman Efes Barcelona
Tüm Fikstür