Avusturyalı futbolcunun Erdoğan şaşkınlığı

Çaykur Rizespor'un Avusturyalı futbolcusu Jakob Jantscher, Rizelilerin Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın ailesinin köklerinin bu kentten olmasından dolayı gurur duyduklarını belirtti.

21 Şubat 2017 Salı - 20:50 | Son Güncelleme : 21 02 2017 - 20:52

Jantscher, "www.kurier.at" adlı internet sitesine yaptığı açıklamada,  kendisinin henüz Cumhurbaşkanı Erdoğan ile tanışmadığını belirterek, "Ben zaten  futbol oynamak için buradayım. Siyaseti yorumlamak için değil. Ayrıca ciddi bir  kanaate varmak için az bilgim var." ifadelerini kullandı.
 
Avusturyalı futbolcu, Rize'de olmamasına rağmen Cumhurbaşkanı  Erdoğan'ın her zaman varlığının hissedildiğini anlatarak, "Rize'deki insanlar  onun  ailesinin köklerinin buradan olmasından oldukça gurur duyuyor. Genel olarak  Türkler çok gururlu bir halk. Her yerde Türk bayrakları görülüyor ve birçoğunun  üzerinde de Erdoğan'ın  resmi var." şeklinde görüş bildirdi.
 
 Çaykur Rizespor'un bu konularda bir şeyler söylemesine ilişkin bir  yasak getirmediğini ve Rize'de kendisini iyi hissettiğini aktaran Jantscher,  "İnsanlar dostça ve bir şeye ihtiyacın olduğunda yardım ediyorlar. Küçük kızımla  çoğu zaman geziyoruz. Herhangi kötü bir şey söyleyemem." değerlendirmesinde  bulundu.
 
Güvenlik konusunda endişe duymadığını vurgulayan Jantscher, "Maçlar  için sık sık İstanbul'a uçuyoruz. Emniyetsiz olduğu hissine hiç kapılmadım. Kulüp  çok profesyonel çalışıyor. Tesisimiz de inanılmaz." açıklamasını yaptı.
 
Jantscher, Spor Toto Süper Lig'in şimdiye kadar oynadığı ligler  arasında en güçlüsü olduğunu belirterek, Avusturya ve Hollanda'daki liglerin  "eğitim ligleri" olduğunu da sözlerine ekledi.
 
Jantscher, daha önce Avusturya'nın Sturm Graz ile Salzburg, Rusya'nın  Dinamo Moskova, Hollanda'nın Nijmegen ve İsviçre'nin Luzern takımlarında forma  giymişti.
 

Tüm Fikstür