Aziz Yıldırım sert konuştu!

Aziz Yıldırım: " Eğer (yeniden) başkan olursam yarın akşamdan itibaren herkese hesap soracağım"

30 Mayıs 2015 Cumartesi - 14:12 | Son Güncelleme : 30 05 2015 - 16:59

Fenerbahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım, olağan genel  kurulda yeniden başkan seçilmesi halinde herkesten hesap soracağını söyledi. 
 
Ülker Sports Arena'da gerçekleştirilen sarı-lacivertli kulübün olağan  genel kurulunda konuşan Yıldırım, genel kurul üyelerince çeşitli konularda  kendisine ve yönetimine yapılan eleştirilere yanıt verdi. 
 
Fenerbahçe Kulübü'nde 1990 yılında başlayan yöneticilik geçmişini ve  kulübün o zamanki tesislerinin yetersiz olduğunu aktararak konuşmasına başlayan  Yıldırım, "Demokrasi diyorsunuz, beni tehdit ediyorsunuz. Beni kimse tehdit  edemez. Benim damarımdaki kan başka kan. Her gecenin sabahı olmaz, bunu da  biliyorum. Bugüne kadar sabrettim. Her türlü hakareti yaptılar, yaptınız. Bir gün  cevap vermedim. Eğer (yeniden) başkan olursam yarın akşamdan itibaren herkese  hesap soracağım. Bunu bilin" diye konuştu. 
 
"Ali Koç, bıraktığım gün başkanlığa aday olacak"
 
Aziz Yıldırım, futbolda şike davasının sonuçlanmasının ardından görevi  bırakacağını ve eski yönetici Ali Koç'un başkanlığa aday olacağını söyledi. 
 
Ali Koç'la geçen hafta cumartesi gününden beri görüştüğünü vurgulayan  Yıldırım, "Benden sonra buraya kimin başkan olacağı çok önemli. Benden sonra  çapulcular olursa yandık. Bunun için Ali Koç'a rica ettik. Ali benim kardeşim  gibi. Biraz iş yoğunluğundan görüşmeyelim 2-3 ay, hemen 'araları yok' diye  yazıyorlar. Ali Koç, bıraktığım gün başkanlığa aday olacak, söz verdi.  Çapulculara burada yer yok. O kongrede ben burada olacağım" ifadelerini kullandı. 
 
Alex eleştirileri 
 
Yıldırım, sarı-lacivertli takımın eski kaptanı Alex de Souza hakkında  gelen eleştirilerle ilgili ise şunları kaydetti: 
 
"Sözleşmesi bittiğinde Herta Berlin'le bir anlaşma yapmış, onun  üzerine çıktık ve anlaştık. Aykut hoca geldi. Aykut gelirken, 'ben bununla  yapamayacağım, çare bulun' dedi. 'Bir şey yapamayız' dedim. Araya girenler oldu,  zoraki gittik. En son Kasımpaşa maçı. Kardeşim maçtan sonra 'acele gel Aykut  istifa ediyor' dedi. Hoca, ağzına geleni söyledi Alex'e. Sabah, Alex'i kadro dışı  bırakmış. Ya Aykut'u gönderecektim ya Alex'i. UEFA için imza lazımdı, biz  hapisteyken onu bile imzalamadı." 
 
"Gelecek sezon Ülker'le ayrılacağız"
 
Aziz Yıldırım, erkek basketbol takımın sponsoru Ülker'le gelecek sezon  ayrılacaklarını söyledi. 
 
Ülker grubuna teşekkür eden Yıldırım, "Allah razı olsun Ülker'den ve  Murat Ülker'den. Hapisten çıktıktan sonra iki sene daha devam ettirdik. Mahkeme  bitseydi, bırakacaktık. Benim dönemime kadar uzattık. Biz de sözümüzü tutma  mecburiyetindeyiz. Fenerbahçe Ülker isminden Ülker ayrılıyor, seneye Fenerbahçe  olarak devam edeceğiz" şeklinde konuştu. 
 
Yıldırım, diğer başkan adayı Hulusi Belgü'ye de seslenerek, "Şeref  sözü veriyorum, eğer kulübe 100 milyon dolar teminat mektubu verirsen adaylıktan  hemen çekileceğim. 5 sene içinde de takımı Avrupa şampiyonu yaparsan, genel kurul  üyelerinden söz alıp 100 milyon dolarını ödeyeceğiz. Teklifim geçerli Hulusi Bey.  Getirin teminat mektubunu hemen çekileyim adaylıktan" ifadelerini kullandı. 
 
Kenan Evren Lisesi'yle ilgili haklarını mahkemede arayacaklarını  aktaran Yıldırım, eski teknik direktörleri Ersun Yanal'ın istifasından sonra  çıkan ses kaydıyla ilgili, "Kötü bir şey yok. Kendileri çektirmiş. Ben  'görüntüleri yayınlayın' dedim ama tape gibi yayınlamışlar. Tapeyi ben yapmadım"  diye konuştu. 
 
Aziz Yıldırım, artık tribünlere tüm taraftar gruplarını alacaklarını da sözlerine ekledi.

 
 
 

Tüm Fikstür