Aziz Yıldırım yine başkan!

‘Başkan olmayacak’ dedikodularına son noktayı koyan Yıldırım, 19 Mayıs’taki seçimde aday olduğunu açıkladı

02 Mayıs 2012 Çarşamba - 10:19

“Türlü senaryolarla F.Bahçemiz’i, beni ve yöneticilerini lekelemeye kalkanlar şimdilerde F.Bahçemiz’i ele geçirme senaryolarının son perdesini oynama hazırlığı içindedir. Ancak benim vereceğim cevap çok açık ve nettir. Aziz Yıldırım 19 Mayıs 2012’deki büyük F.Bahçe kongresinde başkan adayıdır.”

F.BAHÇE Başkanı Aziz Yıldırım, ‘19 Mayıs’ta aday olmayacak’ söylemlerine dün şok bir açıklama yaparak yanıt verdi. Dilden dile dolaşan bir çok dedikoduya karşı tavır alan ve dobra açıklamalarıyla dikkat çeken Yıldırım’ın avukatları aracılığıyla yaptığı açıklama şöyle:

MÜCADELE SÜRECEK

“KULÜBÜMÜZÜN gerek geldiği nokta ve gerekse hedeflerine yönelik projeleri kimileri için hayal dahi edilemez niteliktedir. Yaşadığımız sürecin ve F.Bahçemiz’e karşı yürütülen bu hayâsızca kampanyanın gerçek sebebi de budur. Ancak bu süreç, F.Bahçe camiasının sadece şanlı geçmişine değil, geleceğine de ne denli sahip çıktığını dost düşman herkese açıkça göstermiş, göstermeye de devam edecektir.

F.Bahçemiz’in bu büyük yürüyüşünü engellemeye çalışanlar geçmişte olduğu gibi bugün de muvaffak olamayacaklardır. Asılsız suçlamalarla ve türlü oyunlarla bizleri, Türk sporunu bulundukları yere diğer bir deyişle bataklığın içine çekmeye çalışanlar, bugün de işbaşında. Türlü senaryolarla F.Bahçemiz’i, beni ve yöneticilerini lekelemeye kalkanlar F.Bahçemiz’i ele geçirme senaryolarının son perdesini oynama hazırlığı içinde. Ama unuttukları, F.Bahçemiz’in başkanı, yöneticileri, taraftarı ve tüm değerleriyle ayrılmaz ve bölünmez bir bütün olduğu gerçeğidir.

AZİZ Yıldırım’ın vereceği cevap ise her zaman olduğu gibi açık ve nettir. Aziz Yıldırım 19 Mayıs tarihli F.Bahçe kongresinde başkan adayıdır. Aziz Yıldırım ve arkadaşlarının mücadelesi F.Bahçe’nin mücadelesidir. Bu mücadelemiz her yöneticimiz her taraftarımız ve her zerremiz aklanana kadar ve bize bu zulmü yaşatanlar kanun önünde hesap verene kadar sürecek. Unutulmamalıdır ki hiçbir güç bu ulu çınardan tek bir yaprak dahi kopartamayacaktır.

‘F.BAHÇEYİZ’ DEME GÜNÜ 

ETİK Kurulu raporu gündeme geldiğinde, TFF’ye yapılan ziyaretleri söyleyemeyen ve nedenlerini yazamayan korkusuz(!) ve özgür(!) medya; konu bizler ve F.Bahçe’miz olunca neden ve hangi maksatla kana susamış bir canavara dönüşmektedir? Şimdi bu ulu çınarın dallarını budamaya, kırmaya çalışanlar, gün gelecek güneşi görmek için yine bu çınarın tepesine çıkmak zorunda kalacaklardır. Gün biz “F.Bahçeliyiz” deme günü değil; “F.Bahçeyiz” deme günüdür. Tüm emekçilerin bayramını kutlar saygılar sunarım.”

‘Sahaya yansımamış olaylar nerede yapılmış?’

-“SAHAYA yansımayan eylemlerin, nerede ve nasıl yapıldığını ortaya koyamayanlar bu hukuk dışı safsatalara dayanarak karar alamazlar. Hele hele günü kurtaran yasa değişiklikleri ile F.Bahçe’yi kurtarma adı altında lekelemeye çalışanlar, Türk futboluna ihanet etmektedirler. Ceza yargılamasında mahkemeye ulaşan ve “F.Bahçe’nin tüm hesaplarının tertemiz olduğunu, yöneticilerinin tüm tasarruflarının belgelere dayandığını içeren resmi bilirkişi raporları” onca açıklamanın içinde bile yer almamaktadır.”

YILDIRIM ÖNEMLİ ŞİFRELER VERDİ

‘CAS’tan, EURO 2020 için çekildik’

“F.Bahçe CAS’tan ülke menfaatleri söz konusu olunca çekildi” diyen Yıldırım, ‘Türkiye’nin EURO 2020’yi alabilmesi için iyi niyet göstergesi’ iddiasını doğruladı.

BİR süredir hayatımızda olan başka bir iddia da F.Bahçe’nin CAS’taki davasını; Türkiye’nin, 2020 Avrupa Şampiyonası’nı alabilmesi adına UEFA ve FIFA’ya karşı iyi niyet göstergesi olarak çekmesiydi. Bunu devlet istemiş ve F.Bahçe de bunu kabul ederek, 45 milyon Euro’luk tazminat davasından vazgeçmişti iddiaya göre. Ve Yıldırım’ın dünkü cümleleri, bunu açıklıyor gibiydi:

“F.BAHÇE üzerinden oynanmaya çalışılan son oyunun adı CAS davasıdır. Birileri ‘CAS davasının namusumuz olduğunu ancak namusumuzdan vazgeçtiğimizi’ fısıldayarak; taraftarlarla F.Bahçe yönetimini karşı karşıya getirmektedir.

‘İHANETTİR’

ÖNCELİKLE herkes şunu çok iyi bilmelidir ki, Aziz Yıldırım ve arkadaşları için 2 şey asla ama asla pazarlık konusu yapılamaz. Bunlar, ‘Büyük Türkiye Cumhuriyeti ve bu cumhuriyetin kalesi F.Bahçemiz’in menfaatleridir.’

BÖYLE bir kararın F.Bahçe yönetimi tarafından ancak ve ancak ülke menfaatleri söz konusu olduğu zaman ve bir an bile düşünülmeden, hiçbir karşılık gözetmeden derhal alınabileceğini bilmemek ya da bildiğini söylememek alçaklıktan öte ihanettir.

Metris’ten çıkması için çekilmesi mi istendi?

-BİR süredir kamuoyunda dolaşan ‘Aziz Yıldırım’a cezaevinden çıkması için başkanlıktan vazgeçmesi teklif edildi’ dedikodusunu doğrulayan cümleler kurdu F.Bahçe Başkanı.: “Uğruna hayatlarını ortaya koymaktan çekinmeyen F.Bahçemiz’in başkan ve yöneticilerinin şahsi ikballeri uğruna, bu sevdalarını pazarlık masalarında bırakıp kaçacaklarını söylemek kimsenin haddi değildir; bunlar en sert cevabı alacaklardır.”

-BU ifadelerde başkan Aziz Yıldırım, kendisi ve cezaevindeki yöneticilerin dışarı çıkabilmek adına F.Bahçe’den vazgeçmeyeceklerini açıklıyor.

Şahenk’in tavrı merak ediliyor

-YAKLAŞIK 1 haftadır başkanlığa aday olacağı konuşulan hatta bu konu Rıdvan Dilmen tarafından da doğrulanan Doğuş Holding Patronu Ferit Şahenk’in, Aziz Yıldırım’ın açıklamaları sonrası nasıl bir tavır takınacağı merak konusu. Çünkü Şahenk, kendisine başkanlığı soranlara “Aziz başkan olduğu sürece aday olmam. Çok iyi dostum ve ağabeyimdir. Onunla karşı karşıya gelmem” diyen Şahenk’in 19 Mayıs için aday olup olmayacağı yakın zamanda belli olacak.

-BİLİNDİĞİ gibi Şahenk, 3 Temmuz sonrası başlayan kötü günlerde takıma Sow’u almış ve alt yapılardaki sporcular için de ödeme kaynağı yaratmıştı.

Yeni listesinde 3 isim yok!

-AZİZ Yıldırım’ın 19 Mayıs’taki seçimlerdeki listesi henüz net değil. Fakat Yıldırım’ın yola devam etmeyeceği 3 isim belli: Murat Özaydınlı, Cihan Kamer, Vedat Olcay yok. Fakat Nihat Özdemir, Ali Koç, Ömer Temelli ve Abdullah Kığılı yeni dönemde yorulduklarını söyleyerek yönetimde olmak istemedikleri biliniyor.

-YİNE de bu isimler Yıldırım’ın birlikte devam edeceğiz demesi durumunda onu kıramayacak pozisyondalar.

Tüm Fikstür