Badminton Milli Takımı Samsun'da

İşitme Engelliler Badminton Milli Takımı Başantrenörü Ertan Özkan, "Hedefimiz, ülkemiz de yapılacak olimpiyatlarda ilk üçe girmeyi hedefliyoruz madalyanın rengi hiç önemli değil, yeter ki kendi ülkemizde madalya alalım." dedi.

19 Haziran 2017 Pazartesi - 12:10

İşitme Engelliler Basketbol Milli Takımı, Samsun'da 18-30 Temmuz'da  düzenlenecek 2017 İşitme Engelliler Olimpiyatları öncesinde Bafra ilçesinde kampa  girdi.

Özkan, AA muhabirine yaptığı açıklamada, hedeflerinin olimpiyat  oyunlarında madalya çıkartmak olduğunu belirterek, ''Buraya badmintonda çok ileri  seviyede olan ülkeler gelecek. Sporcularımın performansı oldukça iyi, güzel bir  kura ile buradan derece çıkartmak istiyoruz. Daha önce dünya üçüncüsü ve Avrupa  dördüncüsü olduk hedefimiz Samsun'da kendi ülkemiz de yapılacak olan  olimpiyatlarda ilk üçe girmeyi hedefliyoruz madalyanın rengi hiç önemli değil,  yeter ki kendi ülkemizde madalya alalım." diye konuştu.

"Türkiye'de derece yapan sporculardan ana kadromuzu oluşturduk"

Çalışmalara ocak ayında başladıklarını dile getiren Özkan şunları  kaydetti:

"Ocak ayında yaptığımız Türkiye Şampiyonası'nda madalyaların yarısını  işitme engelli sporcularımız kazandı. Burada dereceye giren sporcuları milli  takım seçme kadrosuna aldık. Burada 12 sporcu tercihi yaptık, daha sonra da nihai  kadroyu belirledik. Olimpiyat öncesi Ankara, Sinop, Mersin ve son olarak  Samsun'da kamplar yaptık. Elazığ, Eskişehir, Ankara  sporcularından oluşan bir  ekibimiz var. Samsun'daki kampımızda 8 sporcunun yanı sora 2 de yedek oyuncumuz  yer alıyor."

Tüm Fikstür