01 Ekim 2017 Pazar


TAM o anda maçın kader adamı, sarı-kırmızılı savunmanın bel kemiği Maicon devreye girdi. O sihirli vuruşu yapmasa tbaşta stattakiler olmak üzere tüm G.Saraylılar kahrından ölebilirdi. G.Saray ortalama bir Anadolu takımının bir sezon boyunca bulabileceği gol pozisyonuna girmişken maçı az daha 2-2 bitirecekti. 
 
2-1 önde gidilirken Gomis, Belhanda, Rodrigues saç-baş yoldurtan sayısız gol kaçırdılar. Ancak hakem Alper Ulusoy 84. dakikada inanılmaz bir penaltı icat etti. İcat diyorum çünkü penaltıyla hiçbir şekilde alakası yoktu. Daha önceki pozisyonlarda penaltı verebilirdi ancak Maicon’un hamlesine penaltı vermek dünyanın en anlamsız kararıydı.
 
KAZANAN HAKLIDIR!
 
G.SARAY aslında bir yığın abukluktan dolayı, sayısız fırsat kaçırdığı karşılaşmayı berabere bitirebilirdi. Ama bu kez olmadı. Bunun sebebi yanlış pas seçimleri, gereksiz telaş biraz da ‘rakibi küçümsedi’ diyebilirim. Rekor pas hatası olsa da kazanan her zaman haklıdır. Ben meslek yaşamımda bu kadar pozisyona girip, gol kaçıran bir G.Saray seyretmedim desem abartmış olmam. 
 
BİR iki cümle de Gomis için edelim. Ben kendisini fizik ve mental olarak biraz yorgun gördüm. Arkadaşlarının ona gol attırma çılgınlığı ise ayrı bir detay. Ancak G.Saray kazandı ve şampiyonluk yolunda hedefine doğru non-stop devam ediyor.