25 Aralık 2017 Pazartesi


KEŞKE dün gece bu maçı Tudor da izleyebilseydi. Bir takımın nasıl şahlandığını, nasıl kişilikli futbol oynadığını, nasıl kaybetmeye tahammülü olmadığını görebilseydi... Kimse kusura bakmasın, bunun hepsini Fatih Terim yaptı. Hem de 3 antrenmanla...
 
SAHA içindeki bu değişimin yanında yedek kulübesi ve futbolcuların yüzlerindeki o hırs inanılmazdı. Dediğim gibi; bunun altında Fatih Terim’in yıllardır sürdürdüğü tecrübesi var. Değişmeyen tek şey, G.Saray’ın muhteşem seyircisiydi. Bir an olsun takımını yalnız bırakmadılar. 
 
GOMIS’in altı pastan kaçırdığı goller hiç moralini bozmadı. Sofiane Feghouli inanılmaz çalışkandı. Ancak Belhanda’daki kıpırdanış fazla değildi. Hakem net pozisyonları iyi süzemedi. 
 
FUTBOL DERSİ VERDİLER
 
ÖZETLE; teknik direktörlükte çırak bile olamayacak Igor Tudor’un bıraktığı G.Saray, Türk Telekom Stadyumu’nda herkesi mutlu etti. Rakibine resmen futbol dersi verdi. Başkan Dursun Özbek de Fatih Terim konusunda ne kadar doğru bir karar verdiğini gördü.
 
İKİNCİ yarıda bambaşka bir havayla, bambaşka bir zihniyetle, bambaşka bir futbol anlayışıyla, Yasin’iyle, kel adam Maicon’un taklalarıyla, Fernando Muslera’nın yeniden kendine gelmesiyle G.Saray  en güçlü adayı olur. Ben kesinlikle buna inanıyorum. Çünkü Fatih Terim’in olduğu her yerde şampiyonluk esastır...