13 February 2018 Tuesday


HEM liderlik hem de psikolojik olarak önemli bir karşılaşmaydı. Ve bunu G.Saray çok iyi değerlendirdi. Öyle ki sahanın her yerinde oyuna hakim olan taraf, sarı-kırmızılılardı. Aslında G.Saray’ın kalecisi Cedric Carrasso’yu maçın 35 dakikasında hiç görmedim. Belki de maçın özeti buydu. Çünkü hayatının en rahat 90 dakikasını oynadı Carrasso. Antalya’nın aklımda kalan bir tek pozisyonu bile yok.
 
KALECİ bir yana Garry Rodrigues’i seyrederken Ribery aklıma geldi. Eskiden gamsız olan Donk’u seyrederken işine ne kadar konsantre olduğunu gördüm. Gomis’in güçlü, istekli ve coşkulu bir golcü olmasına tanıklık ettim. Saha içerisinde duracağı yeri çok iyi biliyor, gol vuruşlarındaki becerisi, futbol zekası üst düzeyde. Seyircinin 2-0’dan sonra oyunu başlatmakta geciken kaleciyi ıslıklamasını gördüm. Yani kimi övsem, bir diğerine haksızlık etmiş olurum. 
 
LİDER TERİM’DİR
 
AMA tartışmasız en büyük lider, bu değişimin tek aktörü Fatih Terim’dir. Liderlik bir hafta gecikti ama Fatih Terim’in doğru stratejisi, tecrübesi, yıllara dayanan deneyimi, Hasan Şaş ve Ümit Davala gibi yardımcılarıyla zirveye yerleşti. 
 
ESAS yarış şimdi başlıyor. Ben şahsen Terim ve aslan yürekli oyuncularına inanıyorum. Her şey bir yana Belhanda’nın gördüğü kırmızı son derece çocukçaydı...