16 Nisan 2018 Pazartesi


YAZ evladım; lider G.Saray... Şampiyonluğu sadece bir hafta erteleyen G.Saray’ın birinci golünü herhalde gördün! Mariano’nun topu alışı, sürüşü ve kalite kokan o vuruşunu herhalde seyrettin! Hagi gibiydi mübarek... Yani Emre Belözoğlu ‘Yazın’ dedi. Mariano da müthiş yazdı! Bunlar bir yana G.Saray sonuna kadar galibiyeti hak eden bir oyun oynadı. Sahanın her yerinde kazanmak için mücadele etti. 
 
BENİM gözüm, oyundan çıkıncaya kadar Feghouli’yi aradı ama ne yazık ki Arda gibi o da çok verimsizdi. Tabii bunların hiçbir önemi yok. G.Saray adım adım şampiyonluğa gidiyor. Ankara’da kaybedilen 3 puandan sonra her şey G.Saray’ın elindeydi. Hakemin tüm kötü kararlarına, oyun içindeki bütün çirkinliklere ve koridorlarda çirkefliklere rağmen G.Saray kazanmasını bildi.
 
GOMIS ÇOK ETKİSİZDİ...
 
GEÇEN hafta eleştirdiğimiz Fatih Terim’in bu maçtaki performansı en üst düzeydeydi. Ama Feghouli gibi Gomis’in de etkisiz olması beni hâlâ düşündürüyor. Bundan sonra kalan haftalarda G.Saray puan kaybetmeden şampiyonluk ipini göğüsler, buna inanıyorum ve burada yazıyorum. Bir çift laf da Halil Umut Meler’e... Sarı kartlar değil, en az iki kırmızı kartla maçı bitirmeliydi. Ama sadece idare etti. İkinci golde Sinan Gümüş’ün kendi atmış gibi neden sevindiğini anlayamadım çünkü top Adebayor’a çarparak ağlara gitti...