13 Mayıs 2018 Pazar


FUTBOL bir yana şampiyonluğu kazanan koskocaman yürekli G.Saraylı futbolcuları gönülden kutluyorum. Aslında Abdullah Avcı, bu skordan sonra şok olmuştur. Çünkü şu anda lig bitse G.Saray şampiyon! G.Saray’ın zaman zaman aksaklıklar olsa da sezon başından bu yana gösterdiği performans, istek, arzu, dün maçın 30’uncu saniyesinde bile kendini belli etti.
 
RODRIGUES’İN bir Ferrari gibi topu alması ve ışık hızıyla Belhanda’ya golü attırması, G.Saray’ın şampiyonluğu ne kadar istediğini gösterdi. Hakikaten bu Garry Rodrigues sezonun ilk yarısında neden bu kadar etkili değildi, merak ediyorum! Ama onun Fatih Terim’in yarattığını da kabul etmek gerek. Fatih Terim demişken G.Saray’la 800 maç sahaya çıkmak öyle herkese nasip olmaz. 
 
ADANMIŞ HAYAT!
 
RESMEN Terim’in G.Saray’a adanmış bir hayatı var. Soyunma odasından daha çıkmadan maça 1-0 mağlup başlayan Evkur Yeni Malatyaspor, her anlamda etkisizdi. Bunun en büyü kanıtı da Muslera ancak 70. dakikada yere yatıp sıradan bir atağı önledi. 
 
ASLINDA G.Saray’ın şampiyonluğu Alanyaspor maçında Sinan’ın attığı golle netleşmişti. Çünkü bu G.Saray’ın kalan haftaları es geçmeyeceğini futboldan anlayanların bilmesi gerekir. Şampiyon G.Saray’ı rahmetli annemin görmesini de isterdim. Bu coşkuyu yaşamasını, benimle birlikte tribünde olmasını arzu ederdim. Bu vesileyle annemin ve tüm annelerin doğum gününü kutlarım.