Bakan Bak: "Sporun gücü terörü yenecektir"

Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak ile Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki, Kayserispor takımını ziyaret etti. Burada konuşan Bakan Bak, "Biz inanıyoruz ki sporun gücü terörü yenecektir" dedi.

11 Haziran 2018 Pazartesi - 19:54 | Son Güncelleme : 12 06 2018 - 0:08

Kayserispor Kulübü Başkanı Erol Bedir ve yönetim kurulu üyeleri tarafından karşılanan Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak ile Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki, takımla ilgili bilgiler aldı. Burada açıklama yapan Bakan Bak, "Kayseri'ye bereketli geldik. Güzel yağmur yağıyor. Türkiye'nin dört bir yanında spor tesisleri inşa ediyoruz. Bunları bazen belediyelerimiz, bazen devletimiz, bazen de hayırseverlerimiz yaptırıyor. Türkiye dünyada spora en fazla yatırım yapan ülke durumunda. Doğu ve Güneydoğu'da da gençlerimize hizmet etmek için yatırımlar yapıyoruz. Bugün de bu tesislerden birinin açılışını yapacağız. Kayseripor'u da tebrik ediyoruz. İyi bir sezon geçirdi" diye konuştu.
 
24 Haziran seçimlerine değinen Bak, "24 Haziran'da ülkemiz için çok önemli bir seçim gerçekleştirilecek. Bu süreçte eski stadyumlarımızı Cumhurbaşkanımızın açıkladığı gibi milletimizin hizmetine sunuyoruz. Vatandaşlarımızın nefes alacağı ve çevrenin ön plana çıkacağı tesisler yapıyoruz. Bununla ilgili çalışmalarımız Eskişehir'de, Muğla'da başladı. Bu şekilde devam ediyor. Halkımıza nefes alma alanı olarak hizmet vermeye devam edeceğiz. Uyuşturucu ile mücadelede en büyük etken spor. Spor sayesinde terörde Güneydoğu ve Doğu Anadolu bölgesinde önemli yol katettik. Zira Çevre ve Şehircilik Bakanlığımızın yeni kurduğu şehirlerde yeni tesisler yapıldı. Gençlerimiz şimdi buralarda rahatça spor yapma imkanı buldu. Ayrıca spor sayesinde uyuşturucu ile de mücadele ediyoruz. Biz inanıyoruz ki sporun gücü terörü yenecektir" diye konuştu.
 
 
Öte yandan Büyükşehir Belediyesi tarafından amatör spor kulüpleri için yaptırılan kulüp binaları, sosyal tesisler ve sahaları hizmete açtı. Buradaki törene Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak, Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki, Vali Süleyman Kamçı, Gençlik ve Spor Hizmetleri Genel Müdürü Mehmet Baykan ve Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik katıldı. Dolu ve yağmur yağışı yüzünden dışarıda yapılması planlanan tören ve iftar yemeği içeriye alındı. Gençlik ve Spor Bakanı Osman Bak, öte yandan Talas Güreş Eğitim Merkezi yerine Belsin semtinde Atatürk Spor Sitesi karşısında yaptırılan yeni Güreş Eğitim ve Kamp Merkezi'ni gezerek yetkililerden bilgi aldı.
 
Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak, amatör spora önem verdiklerini söyleyerek, "Şu anda dünyada spora en fazla yatırım yapan ülke Türkiye. Gençler size düşen kahvelere değil sahalara gelmek ve bu ülkenin bayrağını bütün dünyaya yaymak" dedi.
 
Kayseri Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan ve içinde 44 gençlik kulübü barındıran Argıncık Amatör Spor Kompleksi açılışı törenine, Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak, Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki, Ak Parti Kayseri Milletvekilleri Taner Yıldız ve İsmail Tamer, Vali Süleyman Kamçı, Gençlik ve Spor Hizmetleri Genel Müdürü Mehmet Baykan, Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik, Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayraktar, Talas Belediye Başkanı Mustafa Palancıoğlu, Kayseri Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Murat Eskici, Türkiye Amatör Spor Kulüpleri Konfederasyon Başkanı Ali Düşmez, Kayseri Amatör Spor Kulüpleri Federasyon Başkanı Musa Soykarcı katıldı.
 
ÖZHASEKİ: "GENÇLER İÇİN GÜZEL BİR KOMPLEKS YAPILDI"
 
Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki, "Gençler için çok güzel bir kompleks yapıldı. Benim belediye başkanlığım dönemimde Kayserispora, amatör spora ve kollarına gereken desteği verdik. Şimdide Büyükşehir Belediye Başkanımız Mustafa Çelik elinden geleni yapmaya çalışıyor. Bu günlerde Türkiyenin istiklalini, istikbalini ve beka meselesini konuşuyoruz. Güneydoğu da 3 yıl süren çukur eylemleri ile 23 vilayetini koparıp bir terör devleti oluşturmak isteyenler ile bir savaş veriyoruz. Şehirlerimiz, ilçelerimiz ve dağlarımız temizlendi. 2018 yılında PKKya en son katılım 45 kişiye düşmüş. Eskiden binlerceydi. O katillerden 5 bin kişiyi öldürün, 6 bin kişi dağa çıkıyordu" dedi.
 
BAK: BÖYLE BİR TESİS AVRUPADA BİLE YOK
 
Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak, Harika bir tesis yapılmış. Bizim zamanımızda bu tesisler yoktu. Böyle bir tesis Avrupada bile yok. Amatör kulüplerinin yöneticileri birer kahramandır. Onlar şehrin gençlerini kötü alışkanlıktan korumaktadır. Gençler; sizlere sunulan bu hizmetleri iyi değerlendirin. Sizlerden; Avrupa, dünya olimpiyat şampiyonluğu istiyoruz. Biz de Gençlik ve Spor bakanlığı olarak amatör spor kulüplerine 75 milyon lira dağıtıyoruz. Hep birlikte bu ülkenin gençlerini uyuşturucudan uzak tutacağız. Şu anda dünyada spora en fazla yatırım yapan ülke Türkiye. Gençler size düşen kahvelere değil sahalara gelmek ve bu ülkenin bayrağını bütün dünyaya yaymak. Bunun için burası gibi tesislere gelin. Bu tesislerde emeği geçen herkese teşekkür ederim diye konuştu.
 
MALZEMEYİ ALAN KAÇTI
 
Argıncık sahasında amatör spor kulüplerine verilmek üzere getirilen spor malzemeleri yağan yağmur nedeniyle tören beklenmeden dağıtıldı.
 
Dolu ve yağmur yağışı yüzünden dışarıda yapılması planlanan tören içeriye alındı. Yağmur altında dağıtılması gereken malzemeler tören beklemeden dağıtıldı. Yağan yağmur ve ıslak zemin nedeniyle zorluk çeken amatör spor kulüp yetkilileri ve sporcuları malzemelerini alarak kulüp tesislerine götürdüler.
 

Etiketler: Osman Aşkın Bak
Tüm Fikstür