Bakan Bak'tan Mehmet Şanlı açıklaması

Bak, bir süredir Atatürk Havalimanı'nda yaşamını sürdüren basketbolcu Mehmet Şanlı'nın durumuna ilişkin olarak, federasyonun gerekli girişimleri yaptığını ancak basketbolcunun tedavi için çaba göstermediğini söyledi.

29 March 2018 Thursday - 22:32

Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak, bir süredir  Atatürk Havalimanı'nda yaşamını sürdüren basketbolcu Mehmet Şanlı'nın durumuna  ilişkin olarak, federasyonun gerekli girişimleri yaptığını ancak basketbolcunun  tedavi için çaba göstermediğini söyledi.
 
Spor Toto 2. Medya Çalışanları Basketbol Turnuvası kupa töreni  öncesinde konuyla ilgili basın mensuplarının sorusunu cevaplayan Bakan Bak,  "Basketbol Federasyonu'muz gerekli çabaları göstermiş. O arkadaşımız takip  ettiğimiz kadarıyla tedaviye yanaşmıyor. Bu arkadaşımızla ilgili olarak Sayın  Federasyon Başkanımız girişimlerde bulunmuş. Federasyonumuz sporcumuza ev tutmuş,  tedavisi için çaba göstermiş. Sporcunun bu desteğe ihtiyacı var. Sporcunun  sorunlarıyla alakalı bir durum." diye konuştu.
 
Türkiye Basketbol Federasyonu (TBF) Başkanı Hidayet Türkoğlu da  basketbolcunun durumuna ilişkin yaptığı açıklamada, "Federasyon olarak bize düşen  görevi Bakanlığımızla birlikte her zaman istişare ederek yaptık. Hiç kimsenin  görmek istemediği bir tablo. En kısa zamanda buna da bir netice bulunur."  ifadelerini kullandı.
 
Konunun herkesi üzdüğünü anlatan Türkoğlu, "Federasyon olarak konuyu  yakından takip ediyoruz. Bu konu son birkaç günün konusu değil, son 5-6 ayın  konusu. Biz 6 ay önce bu arkadaşımızı tekrar havaalanında bulduğumuz zaman  gerekli tedbirlerimizi aldık, gerek tedavi olsun gerekse de geçinme anlamında."  şeklinde konuştu.
 
Doktorlar adına konuşmasının doğru olmayacağına dikkati çeken Türkoğlu  sözlerini şöyle tamamladı:
 
"İstenilen tedaviye uymaması, doğal olarak ilaçları zamanlı şekilde  kullanmaması hastalığını tetikliyor. Tekrar girişimlerimizi yapacağız.  Arkadaşımızın bu tedaviye sahip çıkması ve bu tedavi sürecinde kalması gerekir.  Tedaviyi aksattığında tekrar bu noktalara gelecek. Bu noktaya gelmesi bizi üzdü.  Tekrar başa dönmüş bulunuyoruz."

Tüm Fikstür