Bakan Kasapoğlu İzlanda'da

Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, A Milli Futbol Takımı'na destek olmak amacıyla İzlanda'ya geldi.

11 Haziran 2019 Salı - 8:36

İzlanda'ya Gençlik ve Spor Bakan Yardımcısı Halis Yunus Ersöz,  milletvekilleri Alpay Özalan ve Saffet Sancaklı ile gelen Bakan Kasapoğlu, milli  takımın konakladığı otelin önünde basın mensuplarına açıklamalarda bulundu.
 
Ay yıldızlı ekibin bu akşam çok önemli bir karşılaşmaya çıkacağını  belirten Kasapoğlu, şöyle konuştu:
 
"Milli takımımız önemli bir karşılaşmaya çıkacak. Şükürler olsun  cumartesi günü Fransa karşısında çok önemli bir galibiyet aldık. Millet olarak  çok mutlu olduk. Yine aynı şekilde başarılı olacağımıza ve aynı coşku, heyecan ve  inançla yarınki müsabakadan da en güzel şekilde ayrılacağımıza inanıyoruz.  Millilerimize moral vermek, destek olmak için onlarla birlikteyiz. Az önce  İzlanda'ya arkadaşlarımızla birlikte geldik. Federasyon başkanı ve ekibi  karşıladılar sağ olsunlar. İnşallah yarın da gün boyu hem onlarla beraber  olacağız hem de takımımıza destek olacağız ve millet olarak inşallah takımımızın  başarısıyla gurur duyacağız. İleriye yönelik olarak hem Avrupa şampiyonası hem de  ondan sonraki süreçte cumartesi günü gözlemlediğimiz gibi, izlediğimiz gibi  başarıya doğru hep birlikte yürüyeceğiz. Ben şimdiden millilerimize, hocamıza,  teknik ekibimize başarılar diliyorum. İnşallah sevinen taraf, galip gelen taraf,  dostça, centilmence oynayan taraf olarak inşallah sevineceğiz, hep birlikte ve bu haklı gururu yaşayacağız."
 
2020 Avrupa Şampiyonası Elemeleri H Grubu'na 3'te 3'le başlayan milli  takımın çok iyi bir yolda olduğunun altını çizen Kasapoğlu, "Cumhurbaşkanı'mızın  her zamanki destekleri, milletimizin coşkusu, heyecanı, katkısı, millilerimizin  moralini her zaman en yükseklerde tutuyor. Bunu görüyoruz, bunu tecrübe ediyoruz.  Bu şekilde inşallah bu maçta ve bundan sonraki uzun yürüyüşümüzde bu moralle, bu  heyecanla, bu inançla başarıya kenetlendik ve yürümeye devam edeceğiz." dedi.

Etiketler:
Tüm Fikstür