Bakan Kılıç'tan iki kulübe kutlama

Gençlik ve Spor Bakanı Kılıç: İki takım oyuncularımızın verdiği fotoğraf ise biz sporseverleri ayrıca mutlu etti

03 Mayıs 2017 Çarşamba - 14:36

Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, Vestel Venus Sultanlar Ligi play-off final serisinde karşı karşıya gelen Fenerbahçe ve  Galatasaraylı oyuncuları, şampiyonluk seremonisinde birlikte yer aldıkları  fotoğraf ve oluşturdukları dostluk görüntüleri için kutladı.
 
Bakan Kılıç, yaptığı yazılı açıklamada, "Finalde karşılaşan Fenerbahçe  ve Galatasaray kadın voleybol takımlarını gösterdikleri mücadeleden dolayı  kutluyorum. Türk sporunun iki güzide kulübü arasındaki 'ezeli rekabet, ebedi dostluk' ruhuna uygun geçen karşılaşma sonrası, iki takım oyuncularımızın verdiği  fotoğraf ise biz sporseverleri ayrıca mutlu etti." ifadelerini kullandı.
 
Taraflı tarafsız tüm sporseverlerin özlediği bu tabloyu yaşatan  sporcuların, Türk spor tarihine geçecek bir fotoğraf verdiğinin altını çizen Kılıç, şunları kaydetti:
 
"Sahadaki mücadelesiyle ve karşılaşma sonrası objektiflere verdikleri  pozla tüm dünyaya 'İşte bir derbi mücadelesi böyle olmalı' dedirten Galatasaray  ve Fenerbahçeli sporcu kardeşlerimizin bu davranışının, diğer branşlara yansıması  en büyük dileğimiz ve özlemimiz. Her iki takımımızın sporcularının, formalarının  renkleri ayrı olsa da üzerinde ay-yıldızlı bayrağımızı taşıdıklarının bilinciyle  hareket ederek, sporun ruhuna, birlik ve beraberliğe, kardeşliğe, dostluğa uygun  davranmaları, bizleri gelecek adına umutlandırdı. Bu duygularla her iki  takımımızın sporcularını, teknik heyetlerini ve yöneticilerini bir kez daha  tebrik ediyor, başarılar diliyorum."
 
İŞTA O FOTOĞRAF
 

Tüm Fikstür