Başkan açıkladı! İki transfer birden...

Kayserispor Kulübü Başkanı Erol Bedir, sözleşmeleri süren futbolculardan Asamoah Gyan ve Silvestre Varela ile önümüzdeki sezon için görüşmelerin devam ettiğini belirtti.

28 Mayıs 2018 Pazartesi - 19:01

Bedir, yazılı açıklamasında, gelecek sezonun hazırlıklarını yaptıkları  bugünlerde takımın başına getirdikleri teknik direktör Ertuğrul Sağlam ile yoğun  bir çalışma içerisinde olduklarını bildirdi.
 
Sağlam ile görüşmelerinde, Kayserispor'un hedefleri doğrultusunda  sezon açılışı, kamp yeri ve transferler konusunda rotanın belirlendiğini aktaran  Bedir, şunları ifade etti:
 
"29 Haziran'da Kayseri'de toplanacak takımımız, sırasıyla Kayseri,  Erzurum ve Hollanda kamplarıyla  2018-2019 sezonuna hazırlanacak. Transfer  konusunda ise öncelikle giden oyuncularımızın sayısal eksikliğini  giderecek,  takımımıza katkı yapacak oyuncuların ekibimize katılmasını sağlayacak çalışmaları  yürüteceğiz. Geçtiğimiz yıl takımımızda kiralık olarak forma giyen Amorim, Nicola  ve Badji'nin herhangi bir ilave masraf olmaksızın sözleşmeleri tamamlanmıştır.  Yine kadromuzda bulunan ve Akhisarspor'da kiralık oynayan Geoffrey Bia da kendine  takım bulmuş ve takımımıza bir külfet getirmeden karşılıklı anlaşmayla yollar  ayrılmıştır."
 
Asamoah Gyan ve Varela ile görüşmeler devam ediyor
 
Sözleşmeleri süren futbolculardan Asamoah Gyan ve Varela ile gelecek  sezon için görüşmelerinin devam ettiğini aktaran Bedir, açıklamasında şunları  kaydetti:
 
"Futbol dünyasındaki kariyerleri belli olan ancak şanssızlık ve  geçirdikleri sakatlıklarla takımımıza beklenen katkıyı veremeyen Asamoah Gyan ve  Varela ile de önümüzdeki sezon için görüşmeler devam etmektedir. Performans  ağırlıklı revize sözleşmeleri konusunda mutabık kalınması durumunda ise futbol  kaliteleri ve kişisel karakterleri konusunda şüphemiz olmayan  bu oyuncularımızla  da devam etme düşüncemiz mevcuttur."
 
Gelecek sezon öncesi kadroya takviye yapmayı düşündüklerini vurgulayan  Bedir, "Önümüzdeki  günlerde başka takımlara transfer olan veya karşılıklı  mutabakat ile yollarımızın ayrıldığı oyuncular olursa onların yerini doldurmak  için de yeni planlarımız devreye sokulacaktır. Gelişmeler oldukça şeffaf yönetim  anlayışımız doğrultusunda büyük taraftarımızla paylaşılacaktır." ifadelerini  kullandı.
 

Etiketler:
Tüm Fikstür