Başpehlivan İsmail Balaban, memleketi Antalya'da coşkuyla karşılandı

656. Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri'nde başpehlivanlığı kazanan İsmail Balaban, memleketi Antalya'da coşkuyla karşılandı.

19 Temmuz 2017 Çarşamba - 20:26

Araç konvoyuyla Antalya'ya giriş yapan İsmail Balaban ve finalde  yendiği Orhan Okulu için Döşemealtı Belediyesi önünde karşılama töreni  düzenlendi. Davul ve zurnayla karşılanan İsmail Balaban, kendisine sevgi  gösterisinde bulunan vatandaşlarla fotoğraf çektirdi.
 
Karşılama töreninde konuşan başpehlivan İsmail Balaban, güreşe  Kırkpınar başpehlivanlığı hayaliyle başladığını ve bu hayaline kavuştuğu için  mutlu olduğunu söyledi.
 
Kendisine destek veren Konyaaltı Belediye Başkanı Muhittin Böcek ve  tüm Antalyalılara teşekkür eden İsmail Balaban, şunları kaydetti:
 
"Başkan Muhittin Böcek, manevi babamdır. Maddi, manevi her zaman  yanımızda oldu. Hedefimiz altın kemeri Antalya'ya getirmekti. Bu hedef  doğrultusunda çalıştık. Güzel bir kamp dönemi geçirdik. Sezona da güzel başladık.  Altın kemerim, sevenlerime, Antalyalı hemşehrilerime armağan olsun. Bundan  sonraki hedefim 3 yıl üst üste birinci olup, altın kemerin sürekli sahibi olmak.  Bu doğrultuda çalışmalarımı sürdüreceğim."
 
İsmail Balaban'ın finaldeki rakibi Döşemealtı Belediyesi sporcusu  Orhan Okulu ise İsmail Balaban'ı tebrik etti. Sahada rakip saha dışında arkadaş  olduklarını belirten Orhan Okulu, "Altın kemer İsmail kardeşimize nasip oldu.  Gurur verici. Antalyamıza kemeri getirmek için hep birlikte hareket ettik. Kemer  Antalyamıza nasip oldu. Hedefim daha iyi çalışıp seneye altın kemeri  Döşemealtı'na getirmek." diye konuştu.
 
"4 ödülden 3'ü Antalya'ya geldi"
 
 Konyaaltı Belediye Başkanı Muhittin Böcek ise Kırkpınar'da çok  heyecanlı müsabakaların yaşandığını belirterek, "Manevi oğlum İsmail Balaban'a  bana bu gururu yaşattığı için teşekkür ediyorum." ifadesini kullandı.
 
Antalya'nın yağlı güreşte marka haline geldiğini vurgulayan Böcek, "4  ödülden 3'ü Antalya'ya geldi. Antalyamız olmazsa güreşler de Kırkpınar da  istenilen gibi olmayacak. Biz siyasetle sporu hep ayrı tuttuk. Antalya'da 23  yıldır belediye başkanlığı yapıyorum. Bütün ata sporu organizasyonlarına destek  vermeye çalıştım." değerlendirmesinde bulundu.
 
Döşemealtı Belediye Başkanı Turgay Genç ise Antalya'nın yağlı  güreşlerin merkezi haline geldiğini dile getirerek, "Bu kadar emek veren bir  kente kemer yakışırdı. Amacımız kemeri Antalya'ya getirmekti. İsmail Balaban'a  nasip oldu." şeklinde görüş belirtti.
 
 Törenin sonunda CHP Antalya Milletvekili Devrim Kök ve CHP İl Başkanı  Mustafa Erdem, pehlivanlara çiçek ve plaket takdim etti. Daha sonra, Balaban,  kentte araçla tur attı, kendisine sevgi gösterisinde bulunan halkı selamladı.  Muhittin Böcek, buradaki törende, Okulu ve Balaban'a altın hediye etti.
 
  
 

Tüm Fikstür