Bastia'ya ceza yağdı! Şimdi yandılar

Bastia ile Olympique Lyon maçında çıkan olaylar nedeniyle ev sahibi takıma ceza yağdı.

05 Mayıs 2017 Cuma - 13:39

Fransa'da yaşanan olaylar nedeniyle  tatil edilen Bastia ile Olympique Lyon arasındaki mücadelenin ardından ev sahibi  Bastia'nın hükmen yenilmesine, 3 maç sahasının kapatılmasına ve 4 maç deplasmanda  seyircisiz oynamasına karar verildi
 
Fransa 1. Futbol Ligi'nin (Ligue 1) 33. haftasında  yaşanan olaylar nedeniyle tatil edilen Bastia ile Olympique Lyon arasındaki  mücadelenin ardından ev sahibi Bastia'ya verilen cezalar belli oldu.
 
Fransa 1. ve 2. lig kulüplerinin bağlı olduğu Profesyonel Futbol Ligi'nden (LFP) yapılan açıklamaya göre, söz konusu karşılaşmayı hükmen Olympique  Lyon'un kazanmasına, Bastia'nın 3 maç sahasının kapatılmasına ve 4 maç deplasmanda seyircisiz oynamasına hükmedildi.
 
Olympique Lyon'un kalecisi Anthony Lopes ile münakaşa ettiği  gerekçesiyle Bastia'nın yöneticisi Anthony Agostini'ye ise 6 ay hak mahrumiyeti  cezası verildi.
 
Bu sezon ligde kalma mücadelesi veren son sıradaki Bastia, geçen 16  Nisan'da oynanan lig maçının ardından tedbirli olarak disiplin kuruluna sevk  edilmiş, evinde ve deplasmanda bir maç seyircisiz oynayarak saha kapatma cezasının bir bölümünü önceden çekmişti.
 
Fransa emniyetinden hafta içi yapılan açıklamada ise maç sırasında  tribünlerde karışıklığa yol açtıkları gerekçesiyle 5 kişi hakkındaki adli sürecin  devam ettiği, 11 kişinin ise tutuklandığı ifade edilmişti.
 
Bastia ile Olympique Lyon arasındaki lig maçı öncesinde yaklaşık 50  Bastialı taraftarın, sahaya inerek rakip takım futbolcularına saldırması üzerine  güvenlik çemberine alınan oyuncular, soyunma odasına gitmişti. Maçın devre arasında da bir saha görevlisinin, ısınan Lyonlu futbolculara saldırması ve bazı  taraftarların da olaya karışmasının ardından hakem, ilk yarısı 0-0 biten  mücadeleyi tatil etmişti. Olayların ardından Lyonlu oyuncular Lopes ve Mathieu  Gorgelin, saldırıya uğradıkları gerekçesiyle emniyete şikayette bulunmuştu.

Tüm Fikstür