Bedensel engelli Eda'nın 5 madalya sevinci!

Doktorlarının tavsiyesi üzerine yüzmeye yönelen 24 yaşındaki paralimpik sporcu Eda Kaya, Trabzon'da düzenlenen Türkiye Bedensel Engelliler Yüzme Şampiyonası'nda 5 madalya kazanmanın sevincini yaşıyor.

AA 10 Nisan 2019 Çarşamba - 12:13

Trabzon'da 5-7 Nisan'da gerçekleştirilen şampiyonada sporcu Eda Kaya,  4 altın ve 1 gümüş madalya kazanma başarısı gösterdi.
 
Şampiyonanın ardından Ordu'ya dönen sporcu, çalışmalarını Durugöl  Olimpik Yüzme Havuzu'nda sürdürüyor.
 
Eda Kaya, AA muhabirine yaptığı açıklamada, yüzme sporuyla yaklaşık 15  yıldan bu yana ilgilendiğini belirterek, şimdiye kadar birçok şampiyonada çok  sayıda madalya kazandığını söyledi.
 
Yüzmeye doktorlarının tavsiyesi üzerine başladığını belirten Kaya, bu  sporu yaptığı için çok mutlu olduğunu dile getirdi.
 
Trabzon'da düzenlenen Türkiye Bedensel Engelliler Yüzme  Şampiyonası'nda 5 madalya kazanmanın kendisi için gurur verici olduğunu dile  getiren Kaya, bundan sonra da başarılarını artırarak sürdürmek istediğini  vurguladı.
 
Türkiye Şampiyonası'nda 400 metre serbest, 100 metre serbest, 100  metre sırt üstü ve 100 metre kurbağalama kategorilerinde altın madalya, 50 metre  serbestte ise gümüş madalya kazandığını kaydeden paralimpik yüzücü, "Bu başarının  daha da gurur vericisi var. Mesela Avrupa ve dünya şampiyonu olmak var. Onun da  ötesinde, Tokyo'da Türk bayrağını dalgalandırmanın daha da gurur verici olacağını  düşünüyorum." diye konuştu.
 
Bundan sonra Avrupa ve dünya şampiyonalarına hazırlanacağını aktaran  Kaya, en büyük hedefinin ise Paralimpik Oyunları olduğunu vurguladı.
 
Antrenör Onur Özkan ise Eda'nın çok azimli bir sporcu olduğunu  belirterek, "Eda tuttuğunu koparan bir sporcu. Başarılarına yenisini  ekleyebilecek kapasiteye sahip. Önemli olan düzenli bir şekilde Eda'yı  çalıştırmak ve şampiyonalara hazırlamak. İnşallah biz kendisini daha üst seviyeye  getirmek için düzenli çalışma programı uygulayacağız." değerlendirmesinde  bulundu.
 

Etiketler:
Tüm Fikstür