Benzema, Macron'dan umutlu!

Şantaj suçlaması nedeniyle 2015'in kasım ayından beri milli takıma çağrılmayan Cezayir asıllı Fransız futbolcu Karim Benzema, yeni cumhurbaşkanı Emmanuel Macron'un, selefi Francois Hollande'ın aksine kendisini kamuoyunun önüne atmayacağını umduğunu söyledi.

17 Mayıs 2017 Çarşamba - 17:39

Benzema, Fransız L’Equipe gazetesine yaptığı açıklamada, 7 Mayıs'ta  yapılan seçimde cumhurbaşkanı seçilen Emmanuel Macron'u, siyasi kariyeri  öncesinde tanıdığını belirterek, "Yanımda yer almasını beklemiyorum ama beni  kamuoyunun önüne atmayacağını umuyorum." ifadelerini kullandı.

Hakkında açılan dava sonrası dönemin cumhurbaşkanı Francois Hollande  ve başbakanı Manuel Valls'in, kendisini ağır biçimde eleştirdiğini hatırlatan  Benzema, "(Macron) Benden bahsederken belki daha iyi sözler kullanır. Çünkü  isminizin başbakan veya cumhurbaşkanı tarafından zikredilmesi, işleri daha da  zorlaştırıyor." yorumunu yaptı.

Real Madrid'de oynayan 29 yaşındaki forvet oyuncusu hakkında devam  eden şantaj soruşturması, Lyon Kulübünde forma giyen Mathieu Valbuena'nın mal  varlığını gasp etme girişimi kapsamında yürütülüyor. Valbuena'ya, özel hayatına  ilişkin gizli çekilmiş bir videonun gönderilerek şantaj yapıldığı ve kendisinden  150 bin avro istendiği öne sürülüyor.

Söz konusu suçlamalarla ilgili Benzema'nın da aralarında bulunduğu  sanıklar aleyhine 5 Kasım 2015'te dava açılmıştı. Fransa Milli Takımı Teknik  Direktörü Didier Deschamps, o tarihten bu yana Benzema'yı kadroya almıyor.

 

Tüm Fikstür