Beşiktaş 5 transferi birden açıkladı!

Beşiktaş, Türkiye'de CS:GO sahnesine adım atan ilk spor kulübü oldu. Siyah-Beyazlılar, dünyanın en iyi kadın CS:GO takımları arasında gösterilen RES Gaming'in kadrosunu bünyesine kattı.

20 Temmuz 2018 Cuma - 15:10

Resmi siteden yapılan açıklama şöyle;
 
"Geleneksel sporun yanı sıra elektronik sporlarda da ilklerin öncüsü olan Beşiktaşımız, Türkiye'de CS:GO sahnesine adım atan ilk spor kulübü oldu. 
 
Beşiktaşımız aynı zamanda bu hamlesiyle dünya çapında kadın CS:GO takımı kuran ilk spor kulübü unvanının da sahibi oldu.
 
Kulübümüz, dünyanın en iyi kadın CS:GO takımları arasında gösterilen RES Gaming'in kadrosunu bünyesine kattı. Daha önce Dynasty Gaming organizasyonu ile katıldıkları altı büyük turnuvanın dördünü kazanmayı başaran kuvvetli ekip, rotasını RES Gaming'e çevirmişti. Takım, Kopenhag ve Katoviçe'de düzenlenen iki büyük turnuvada ikinci ve üçüncü olarak RES Gaming çatısı altında da parlamaya devam etti. Kulübümüz uzun süredir bir arada oynayan tecrübeli kadronun tamamını transfer ederek CS:GO sahnesine güçlü bir giriş yapmış oldu. 
 
İsveç, Hollanda ve Rusya doğumlu oyunculardan kurulu Beşiktaş Kadın CS:GO Takımı, antrenmanlarına hız kesmeden devam ediyor. 21-22 Temmuz tarihlerinde Avrupa'nın en prestijli festivallerinden Girl Gamer'da mücadele edecek siyah-beyazlıların rakipleri Team Singularity, Team Dignitas ve eParadise olacak. 

 
Yeni sezonda uluslararası turnuvalarda boy gösterecek Beşiktaş Esports Kadın CS:GO takımı kadrosu şöyle;
 
Zainab 'zAAz' Turkie 
 
Julia 'Juliano' Kiran 
 
Petra 'Petra' Stroker 
 
Anastasia 'Kr4sylya' Khlobystina 
 
Ksenia 'Vilga' Kluenkova"

Etiketler: