Fikret Orman'dan flaş seçim kararı!

Beşiktaş Başkanı Fikret Orman, Olağan Divan Kurulu Toplantısı'nda yaptığı açıklamada seçime gideceklerini açıkladı.

11 Ağustos 2018 Cumartesi - 11:23 | Son Güncelleme : 11 08 2018 - 17:50

İSTANBUL (AA) 
 
Beşiktaş Kulübü Başkanı Fikret Orman, yönetim  kurulunda değişiklik amacıyla olağanüstü genel kurula gitme kararı alacaklarını açıkladı.
 
Siyah-beyazlı kulübün Vodafone Park Moda Merkezi'nde gerçekleştirilen olağan divan kurulu toplantısında konuşan Orman, "Zor bir süreçten geçiyoruz. Türkiye olarak da kulüp olarak da bunu yönetme durumumuz var. Tüzük tadiline ihtiyacımız var. Beşiktaş'ta çok zor bir sürece giriyoruz. Bunu yönetebilmek için  heyecanımızı artırmamız lazım. 6,5 sene içinde hepimiz yorulduk ve bu yorgunluğun haricinde silkelenmemiz lazım. Yönetim kurulu olarak da eylül veya eylülün sonunda tüzük tadil kongresini yapacak ve bunu birleştireceğim" dedi.
 
Yeni bir yönetim kurulu listesiyle seçime gireceğini açıklayan Orman, şunları kaydetti:
 
"Yönetim kurulu ile alakalı seçime gideceğim. Yeni bir güç ve yeni bir mücadeleye girebileceğimiz karar alacağım. İsteyen herkes aday olabilir, kamuoyuna ne söylemek istiyorsa gelir konuşur. Radikal kararlar alınması lazım. Kısa süre içinde seçime gideceğiz. Yeni listeyle aday olacağım. Projeleri olanlar, konuşanlar nasıl çözeceklerini anlatsınlar. 'Hodri meydan.' diyorum. Herkes gelsin ne söyleyeceği varsa söylesin, genel kurul kararını verir. Daha  diri, daha heyecanlı bir yönetim kurulu kurmamız lazım. Süreç insanları yormuş olabilir, kırgınlıklar olabilir. Biz burada şahsımız için değil Beşiktaş için mücadele ediyoruz. Beşiktaş için mücadele etmeye devam edeceğiz. Aday olacak  arkadaşlara, kapı arkasında dedikodu yapanlara söylüyorum, buyrun seçim var. Herkes gelsin aday olsun. Hiç merak etmeyin Beşiktaş'a canımız, sağlığımız  müsaade ettiği müddetçe hizmet edeceğiz. Biz ne kara kışlar gördük, bunu da aşarız."
 
Gelecek yılın mayıs ayında zaten olağan seçimin olduğunu hatırlatan Orman, "Olağanüstü durum yaşıyoruz, daha diri, daha heyecanlı yönetim kurulu oluşturmamız lazım. Seçimi 15 gün içinde yapmayacağım, her adayın çalışabileceği dönemde yapacağım. İsteyen herkes aday olsun" ifadelerini kullandı.
 
"Hocaya sormadan transfer olabilir mi?"
 
Tansferde sorumlunun kendileri olduğuna dikkat çeken Fikret Orman, "Oyuncuların kontratları kulüple ama hocaya sormadan transfer olabilir mi? Futbolda karar mercii Beşiktaş'tır. Hocayla konuşmadan bir transfer asla olmaz. Beşiktaş'ı yönetim kurulu yönetiyor. Şenol Güneş, yönetim kurulunun üstünde bir isim değil. Sorumlulukları bize karşı olan bir isim. Bazı şeyleri fazla abartıyoruz, bazılarını da fazla yeriyoruz. Beşiktaş ilk defa Şenol Güneş ile şampiyon olmadı. Çok iyi bir hoca ama mali konular Güneş'in işi değil" diye konuştu.
 
"FENERBAHÇE İLE HİÇBİR PROBLEMİMİZ YOK"
 
Ali Koç'un Fenerbahçe Başkanı olmasının ardından futbola yeni bir üslup geldiğini ifade eden Orman, "Türk futboluna yeni bir üslup geldiği için, bir masanın etrafında oturduğumuz için çok mutluyum. Bizim Fenerbahçe ile hiçbir problemimiz yok. Geldiğimiz günden bu yana Fenerbahçe'yle kavga ediyoruz. Geçen sene Galatasaray şampiyon oldu. Biz bu kavgayı yapacak olsak Galatasaray'la yaparız. Ama çıkıp da bir kulübün başkanı, Beşiktaş ile ilgili konuşursa, biz de susacak değiliz. Gidenin arkasından konuşmayalım, neyse. Tarih, bizim yaptıklarımız ve insanların üzerinde bıraktığımız izlenimlerle anılacaktır." ifadelerini kullandı.
 
Fikret Orman'ın diğer konuşmaları ise şu şekilde:
 
"Süleyman Seba gibi '15 sene başkanlık yapılsın' deniliyor. Benim öyle niyetim yok. Başkanlık eskiye göre daha zor. Süleyman ağabey şimdi başkan olsaydı ne çekerdi. Dışarı çıkıp yemek yiyemiyorum. Ben kimsenin memuru değilim, ben de insanım. Süleyman Seba hariç benim kadar fazla mesai yapan başkan oldu mu? Başkanlık uzun dönem yapılacak bir şey değil. Her gelen gitmesini bilecek. Birinin başkan olması için ölmemi mi bekliyorlar. Alttan da insanlar yetiştireceğiz. Hizmet için geldik; yaptık, bitecek ve gideceğiz."
 
"Çoğuyla 7 senelik bir yolculuk yaptık. Zaman zaman kişisel konular oluyor. 7 sene içinde enerji de düşüyor, normal şeyler. Türkiye bir süreçten geçiyor. Şu süreçte aktif çalışmalıyız. Yönetim kurulu arkadaşlarımdan çok memnunum ama enerjimiz düştü. Bunu harekete geçirmemiz lazım."
 
"Bir kişiye laf eden veya ettiren şerefsizdir. Ben nasıl engel olabilirim. Sosyal medyada eski futbolcuya küfür edeni bilmiyorum. Ben Twitter'da yazılanları görmüyorum. Ben ve arkadaşlarım hiçbir şekilde taraftarlarla sosyal medya işine girmedik. O eski Beşiktaş'ta var. En büyük sorun Beşiktaş'ta futbolculuğu bırakmış kişiler ve medyanın daralması. Futbolu bırakan altyapıda iş istiyor. İşe alınmadıkları zaman gidiyorlar internet sitesinden sallıyorlar. Burası Darülaceze kulübü değil."
 
"Tüzükte değiştirmek istediğim dört madde var. Biri raporların geç gelmesi, ikincisi divan aidatı, üçüncüsü genel af getirelim istiyorum. Sicil affı olsun. Dördüncüsü de yönetim kurulu sayısının aşağı çekilmesi."
 
"Kulüpler artık öyle büyüdü ki. Büyümeyle beraber profesyonelleşmemiz lazım. Futbolculara görev veriyorsunuz, futbol harici görev alanlar mutlu olmuyor. Yönetim kurulu içinde kavgalar, çatışmalar oluyor. Bunlar beni yoruyor. Profesyonelleştirdiğimiz bütün departmanlarda başarı elde ediyoruz. Bir yöneticiyle üç gün bir yere gideyim herkes ona düşman oluyor. Yönetim kurulu sayısını aşağı çekmek istiyorum. Takdir genel kurulundur."
 
"2019'da da aday olup son dönemimde çok radikal şeylere gideceğim. Bana kalırsa artık Beşiktaş başkanının da maaş alması lazım. Benden sonraki rahat etsin. 3-5 tane radikal kararım var."
 
Öte yandan Fikret Orman, yarın bir yönetim kurulu toplantısı yapacaklarını ve yakın zamanda gerçekleştirilecekleri olağanüstü seçimli genel kurul tarihini belirleyeceklerini ifade etti.
 
 
 
 

Etiketler:
Tüm Fikstür