Beşiktaş'ın yıldız isimlerine şok! Abdullah Avcı istemiyor

Beşiktaş yönetimi, Abdullah Avcı'nın talebi doğrultusunda Ricardo Quaresma, Jeremain Lens ve Garry Medel’i kısa sürede elden çıkarmayı hedefliyor. Siyah-Beyazlılar bu oyunculardan gelecek olan parayı transferde kullanmayı düşünüyor.

31 Mayıs 2019 Cuma - 9:19 | Son Güncelleme : 31 05 2019 - 9:46

Beşiktaş yönetimi, Abdullah Avcı'yı göreve getirdikten sonra takımdan gönderilecek isimler için de düğmeye bastı. Avcı'nın istemediği Quaresma, Lens ve Medel'in satışı için harekete geçildi. Siyah-Beyazlılar bu oyunculardan gelecek olan parayı transferde kullanmayı düşünüyor. Avcı'nın bekleneni veremeyen Larin'in kiralık olarak gönderilmesini istediği de ifade ediliyor.
 
Başkan Fikret Orman ve yöneticilerle yaptığı görüşmede, "Bu takım yaşlı, gençleştirmemiz lazım" diyen Avcı'nın 28 olan yaş ortalamasını 25'e çekmeyi planladığı öğrenildi. Deneyimli çalıştırıcının bu düşüncesi, yönetim tarafından da memnuniyetle karşılandığı belirtildi.
 
 
BONUSLARLA BİRLİKTE 6 MİLYON EURO ALACAK
 
Abdullah Avcı ayrıca Ümraniye Nevzat Demir Tesisleri'nde altyapıya ayrılan bölümün genişletilmesini ve scout ekibinin sayısının artırılmasını talep etti. Avcı'nın bu isteklerine karşılık yönetime verdiği vaat ise, "Önümüzdeki birkaç yılın temelini bugünden atarak genç ve savaşan bir takım kuracağız" oldu. 
 
 
 
AVCI, QUARESMA'YI SİLDİ!
 
Beşiktaş yönetimi, yeni teknik direktörü Abdullah Avcı ile gelecek sezonun kadro planlamasını da masaya yatırdı. Kadroyu gençleştirmeyi hedefleyen tecrübeli çalıştırıcının, 35 yaşındaki Quaresma'yı istemediği ifade edildi. Geçen sezon da ilk 11'de düzenli olarak şans bulamayan Portekizli oyuncu teklifler gelmesi durumunda satılacak.
 
Siyah-beyazlı kulübün yöneticisi Ahmet Ürkmezgil de yıldız futbolcu için, "Ricardo Quaresma konusu bizim tasarrufumuzda değil. Hocamız Abdullah Avcı, Quaresma konusunda karar verecek olan isimdir. Avcı şampiyonluğa aç ve hırslı bir isimdir. Biz de genç ve aç bir kadro kuracağız" dedi.
 
 
 
ATIBA'DA BELİRSİZLİK
 
Beşiktaş, takımın en yaşlı ismi olan Atiba ile (36) biten sözleşmesini uzatma konusunda prensip anlaşmasına varmıştı. Kadroyu gençleştirmeyi planlayan Abdullah Avcı'nın, tam bir istikrar abidesi olan Kanadalı futbolcu hakkında ne karar vereceği merak konusu oldu. Bu arada deneyimli teknik adam, ilk etap kampına altyapıdan isimlerin yanı sıra kiralıktan dönen oyuncuları da dahil edecek.
 
(Sabah)

Tüm Fikstür