Beşiktaş Sompo Japan, Anadolu Efes'i devirdi

Tahincioğlu Basketbol Süper Ligi'nin 9. haftasında yapılan mücadelede Beşiktaş Sompo Japan, deplasmanda Anadolu Efes'i 90-86 mağlup etti.

04 Aralık 2018 Salı - 22:35

Tahincioğlu Basketbol Süper Ligi'nin 9. haftasında  yapılan mücadelede Beşiktaş Sompo Japan, deplasmanda Anadolu Efes'i 90-86 mağlup  etti.
 
Bu sonuçla Beşiktaş Sompo Japan 5. galibiyetini aldı. Anadolu Efes ise  3. mağlubiyetini yaşadı.
 
Mücadelenin ilk bölümünde Dunston ile pota altından, Buğrahan Tuncer  ve Anderson ile 3 sayı çizgisinin gerisinden basketler bulan Anadolu Efes, 5.  dakikayı 12-8 önde geçti. Arka arkaya hücum fırsatlarını değerlendiremeyen ve  basit top kayıpları yapan Beşiktaş Sompo Japan karşısında baskısını artıran  lacivert-beyazlılar, özellikle dış atışlardan bulduğu sayılarla ilk çeyreği 23-10  önde tamamladı.
 
İkinci periyotta Beşiktaş Sompo Japan daha üstün bir oyun sergiledi.  Konuk takım, oyuna kenardan dahil olan Benzing ile hem boyalı alandan hem de 3  sayı çizgisinin gerisinden etkili oldu. Siyah-beyazlılar, 15. dakika içinde 32-19  geride olduğu rakibi karşısında elde ettiği 12-0'lık seriyle 17. dakikada farkı  1'e indirdi: 32-31. Konuk takım, Pressey'in sayılarıyla 18. dakikada skor  üstünlüğünü eline geçirdi: 34-35. Kalan bölümde Anadolu Efes'in Moerman ve Larkin  ile bulduğu sayılara Rich ile yanıt veren Beşiktaş Sompo Japan, soyunma odasına  43-40 önde gitti.
 
Üçüncü çeyrekte Anadolu Efes'in Dunston ile pota altından bulduğu  sayılara Rich'in skorer oyunuyla karşılık veren Beşiktaş Sompo Japan, 25.  dakikayı 54-50 önde geçti. Anderson'ın üst üste kaydettiği sayılarla skora  eşitliği getiren (58-58) lacivert-beyazlılar, Dunston'ın basket faul sonucu  kazandırdığı sayılarla periyodun bitimine 42 saniye kala tekrar skor üstünlüğünü  yakaladı: 63-61. Konuk takım, kalan sürede Benzing ile skor üretti ve final  periyoduna 63-63 eşitlikle gidildi.
 
Dördüncü periyot, büyük bir çekişmeye sahne oldu. Çeyreğin başında iki  takım da skor bulmakta zorlandı. Daha sonra Anadolu Efes, Dunston, Moerman ve  Doğuş Balbay ile skor üretmesine karşın basit top kayıpları yaptı. Beşiktaş Sompo  Japan, Rich'in peş peşe kaydettiği sayılarla 38. dakikada 4 sayılık üstünlük  sağladı: 71-75. Anadolu Efes, Larkin'in isabetli dış atışıyla bitime 11 saniye  kala farkı 2'ye indirmesine karşın (84-86) serbest atış çizgisinden sayılar bulan  ve hata yapmayan Beşiktaş Sompo Japan, mücadeleden 90-86 galip ayrıldı.
 

Etiketler: