Beşiktaş'tan Wakaso'ya 5 milyon euroluk teklif!

Portekiz basını, Beşiktaş'ın Vitoria Guimaraes forması giyen Ganalı ön libero Alhassan Wakaso için yaptığı transfer teklifini duyurdu.

08 Şubat 2019 Cuma - 10:58

Ara transfer döneminin bitmesinin üstünden henüz çok kısa bir süre geçmişken Portekiz basınından Beşiktaş ile ilgili gündem yaratan bir iddia geldi. 
 
Ülkede yayım yapan O Jogo gazetesi, siyah-beyazlıların Victoria Guimaraes forması giyen Alhassan Wakaso için transfer teklifinde bulunduğunu yazdı. Haberde Siyah Beyazlı yöneticilerin oyuncuyu yarım sezon kiralamak için Portekiz kulübüne 500 bin euroluk teklifte bulunduğunu öne sürdü.
 
Öte yandan Beşiktaş'ın Guimaraes'e yaptığı teklifte oyuncunun belli performans kriterlerini karşılaması durumunda 5 milyon euroluk satın alma opsiyonunun da bulunduğu ifade edildi. Gazetenin haberine göre Portekiz ekibi, bu teklife çok sıcak bakmasına rağmen siyah-beyazlılara olumsuz yanıt vermek zorunda kaldı.
 
Bunun neden olaraksa Kara Kartal'ın teklifinin aynı bölgede oynayan Guillermo Celis'in Colon'a kiralanmasının hemen akabinde gelmesi gösterildi. Ön libero mevkiinde Wakaso dışında alternetifi kalmayan Guimaraes'in siyah-beyazlıların teklifini reddetmesinin ardından oyuncunun üç gün sonraki Porto maçında yıldızlaştığı kaydedildi. 

 
(Fanatik)

Etiketler:
Tüm Fikstür