Beşiktaş yönetiminden şok istek!

Artık sınırları zorlamaya başladı...

FİGEN CİVAN / VATAN 01 Eylül 2012 Cumartesi - 11:26

Q7, “Beşiktaş’ta kalacağım” diye diretirken, Kıran ise “Ona yılda 3 milyon 750 bin Euro’yu idmana çıksın diye vermiyoruz. Takıma kazandırmaya çalışacağız” sözleriyle af sinyali verdi.

ATSAN atılmaz, satsan satılmaz dedikleri bu olsa gerek. Yaklaşık 3 aydır siyah-beyazlı yönetim Ricardo Quaresma’yı elden çıkarmak için her yolu denerken, Avrupa’nın birçok ülkesinde transfer döneminin kapanmasının ardından bir türlü talibi çıkmayan Portekizli önceki gün yöneticilerle yaptığı görüşmede herkesi şok edecek sözler sarfetti.

YILLIK 3 milyon 750 bin Euro’luk maliyetiyle el yakan Q7 takımdan ayrılmak istemediğini belirtirken, “Hiçbir yere gitmiyorum. Beşiktaş’ta mutluyum ve burada kalacağım. Sizlerden bana daha büyük bir ev bulmam konusundan yardımcı olmanızı bekliyorum” ifadelerini kullandı.

Q7’YE AF YOLU

YÖNETİCİLER tecrübeli futbolcunun bu sözleri karşısında oldukça şaşırırken transfer komitesi üyesi Tamer Kıran, uzun bir süredir takımdan ayrı çalışmalarını sürdüren Quaresma’yı affedeceklerinin ilk sinyallerini verdi. Her ne kadar teknik direktör Samet Aybaba Portekizli yıldızı kadroda görmek istemediğini söylese de son gelişmeler çerçevesinde yetenekli futbolcuyu takıma kazandıracaklarını belirten Kıran, şu ifadeleri kullandı:

‘TAKVİYE YAPABİLİRİZ’

“TÜM çabalarımıza rağmen Quaresma başka bir takıma gitmeye yanaşmıyor. Bu saaten sonra onu yeniden takıma kazandırmak için elimizden geleni yapacağız. Yılda 3.5 milyon Euro’dan fazla para ödüyoruz kendisine. Bunu sadece idmanlara çıksın diye vermiyoruz. Artık çok çalışıp, 11’i zorlamak ve hocasının gözüne girmek için her şeyi yapacağız. Satış listesine koyduğumuz futbolcularla yolları ayıramasak da Avrupa’da transfer dönemi bitmeyen ülkeler var. Son güne kadar kadromuzu güçlendirmek için çalışacağız.”

Etiketler: 0
Tüm Fikstür