Bir haftada 4 kriz çözüldü

Trabzonspor'un Ahmet Ağaoğlu başkanlığındaki yeni yönetimi maddi sorunları tek tek hallediyor.

15 Nisan 2018 Pazar - 12:40

Trabzonspor yönetimi maddi sorunları tek tek hallediyor. Hugo Rodallega için Teleset Mobilya Akhisarspor’a, Hyun-Jun Suk için Porto’ya ödeme yapıldı. Alacakları için ihtarname çeken 3 yabancının da paraları hesaplarına yatırıldı.
 
Trabzonspor'un pazar günü seçilen yeni başkanı Ahmet Ağaoğlu ve yönetim kurulu göreve başladıkları ilk haftada acil çözüm bekleyen 4 maddi soruna neşter vurarak halletti.
 
1- Mazbatasını aldığı ilk gün Rodallega'nın bonservisi için Akhisar'ın gönderdiği ihtarname ile karşılaşan Ağaoğlu ve yönetimi, iki gün içinde 850 bin Euro'yu ödeyerek önemli bir sorunu çözdü.
 
2- 2016-17 sezonunda Porto'dan kiralanan Hyun-Jun Suk için ödenmesi gereken 250 bin Euro da Portekiz kulübünün hesabına yatırıldı. Hali hazırda transfer yasağı bulunan bordo- mavili yönetim böylece yeni bir FIFA sürecini de önledi.
 
3- İki kulübe yapılan bu acil ödemelerden sonra sıra futbolculara geldi. Alacaklarının ödenmediği gerekçesiyle kulübe ihtar çeken Onazi, Rodallega ve Castillo'yla görüşen yöneticiler, üç oyuncunun parasını yatırdı.
 
4- Ayrıca bugüne kadar alacakları önemli oranda gecikmeye giren yabancılara pazartesi ödeme yapılacak. Türk oyunculara ise gelecek hafta sonuna kadar bütün alacakları ödenecek.
 
Yönetici Emin Kahraman  şunları söyledi: Önemli birçok sorunu çözmeyi başardık. Bundan sonrakileri de çözmek için yoğun çalışıyoruz. Futbolcularımızın bir bölümüne ödeme gerçekleştirdik, diğerlerini de kısa süre içerisinde yapacağız." 

(Sabah)

Etiketler: