Biz birbirimizi biliriz

Finalin üçüncü maçı öncesi Efes ve Ülker'de koçların görüşü ortak: "Sürpriz bir hamle beklemeyin. Artık birbirimizi fazla iyi tanıyoruz."

03 Haziran 2004 Perşembe - 21:50

Türkiye Basketbol Ligi final serisinde Efes Pilsen ve Ülker bugün 3. karşılaşmaya çıkıyor. Abdi ipekçi Spor Salonu'ndaki mücadele 1930'da başlayacak ve TRT 2'den naklen yayınlanacak.

Maç öncesi iki takımın koçu da psikolojik olarak maçın çok önemli olduğunu ve kazananın ibreyi kendi tarafına çevireceğini söylemesine karşın, bu maçın serinin sonunu belirlemeyeceği yönünde birleştiler. İki koçun birleştiği bir başka nokta ise oyun stratejilerinde sürpriz bir hamle beklenmemesi gerektiği oldu.

Her alanda gelişim
Seride 2-1 önde olan Efes Pilsen'de koç Oktay Mahmuti, iki takımın da birbirini çok iyi tanıdığını söyleyerek, "Ne yapabileceğimizi, ne yapamayacağımızı, karşımızda neler yapılacağını biliyoruz. Şu aşamada bütün parametrelerde daha iyi olmak gerekiyor. Bire bir savunmada, ribauntta, şut seçiminde, her konuda oyunumuzu ilerletmeliyiz. Özellikle tek bir alanda iyiye gitmeliyiz diyemem. Bu artık final. Bu seviyede her alanda çok iyi olmak zorundasınız" dedi.

2. maçın devamı
Ülker Koçu Ergin Ataman ise psikolojik olarak 2. maçtaki galibiyetin önemine dikkat çekerek şöyle konuştu: "Bizim için önemli olan nokta İbrahim ve Haluk'tan yoksun bu kadroyla Efes'i yenebileceğimizi örnekti. Bunu başardık Şimdi 2. maçta iyi yaptıklarımızı daha da iyi yapmaya çalışacağız. Biz 4 kısaya döndüğümüzde Efes yine alan savunmasına dönecektir diye tahmin ediyorum. Bu gerçekleşirse o bölümde biraz daha iyi organize olmaya çalışacağız. Ekstra bir şey yapmayı düşünmüyorum."

Etiketler: 0
Tüm Fikstür