Boluspor-Galatasaray maçı ne zaman oynanacak?

Boluspor Kulübü Başkanı Necip Çarıkcı, Ziraat Türkiye Kupası son 16 turunda dün Galatasaray'la yapmaları planlanan ancak yoğun kar yağışından dolayı ertelenen maçın gelecek hafta salı günü oynanabileceğini söyledi.

16 Ocak 2019 Çarşamba - 13:41

Çarıkcı, AA muhabirine yaptığı açıklamada, ertelenen maçın normal  şartlarda bugün oynanması gerektiğini ifade ederek, "Bugün de buzlanma olacağı  için Galatasaray Kulübü ile konuştuk. Federasyon da bunu teyit etti. Salı günü  deplasmanda oynamamız gereken maçı Bolu'da yapabiliriz. Kesin değil ama böyle bir  düşünce var. Federasyon bugün yarın bir karar verir. Tekrar Galatasaray'ı Bolu'da  misafir edeceğiz." diye konuştu.
 
Sarı-kırmızılı ekibi Bolu'da iki gün misafir ettiklerini hatırlatan  Çarıkcı, "Kupadaki güzel kura sonucunda, Galatasaray gibi önemli bir takım  rakibimiz oldu. Dün maçı sahamızda oynayacaktık. Olumsuz kava koşulları nedeniyle  zor anlar yaşandı. Maçın oynanacağı sahada çalışma yapmamıza rağmen kar yağışı  sahanın temizlenmesine izin vermedi. Bundan dolayı maç, federasyondan tarafından  ileri bir tarihe ertelendi." ifadelerini kullandı.

Etiketler: