Boluspor transfer yapmayacak

TFF 1. Lig takımlarından Boluspor'un kulüp başkanı Necip Çarıkçı, "İkinci devre için takımımıza transfer yapmayıp aynı kadro ile devam edeceğiz. Kadromuzda eksilme de olmayacak." dedi.

03 Ocak 2018 Çarşamba - 21:45

Çarıkçı, AA muhabirine yaptığı açıklamada, son günlerde sosyal medyada  ve birçok spor sitesinde yer alan Boluspor'un Galatasaraylı futbolcu Umut  Gündoğan ile anlaştığı bilgilerinin gerçeği yansıtmadığını söyledi.
 
"Bizim ne Umutla, ne de Galatasaray Kulübü ile bir ilişkimiz ve  görüşmemiz olmadı." diyen Çarıkçı, Umut'un iyi futbolcu olduğunu ancak şu an orta  saha mevkisinde transfere ihtiyaç duymadıklarını, bu nedenle şu anda böyle bir  transferin söz konusu olmadığını belirtti.
 
Geçen sezon play-off'lara kaldıklarını ve bir üst lige çıkma şansını  son anda kaçırdıklarını hatırlatan Çarıkçı, "Bu yıl lige, yeni bir heyecanla  başladık. Ancak beklemediğimiz sonuçlar aldık. Yapmış olduğumuz bir hoca  değişikliği ile beraber takımımızda bir canlanma oldu ve ilk yarıyı 24 puanla  kapattık. Aslında biz bunu başarı saymıyoruz. Bu Boluspor'un beklediği bir puan  değil." şekline konuştu.
 
Teknik direktör değişikliğinden sonra 8 puandan 24 puana çıkmalarının  kendilerini rahatlattığını belirten Necip Çarıkçı, ligin ikinci yarısına  odaklandıklarını kaydetti.
 
"Transfer yapmayacağız"
 
Çarıkçı, Boluspor'un 5 Ocak'ta Antalya'da kampa girerek, sezonun  ikinci yarısı için hazırlıklara başlayacağını vurgulayarak, "Kamptan sonra  maçlarımıza bakacağız. İkinci devre için takımımıza transfer yapmayıp aynı kadro  ile devam edeceğiz. Kadromuzda eksilme de olmayacak. İkinci devre zor geçecek.  Bütün takımlar ara transferde topçu alacak. Bizler de hem kupada hem de ligde  Boluspor’u layık olduğu yere getirmeye çalışacağız." diye konuştu.
 
Kırmızı-beyazlı takımın ikinci devre belli hedeflerinin olduğunu dile  getiren Çarıkçı, şöyle devam etti:
 
"Boluspor'un ikinci devre hedefi illaki var. Biz 3 yılın sonunda Süper  Lig'e çıkacağımızın sözünü vermiştik. Bu yıl da takımımız iyi yolda. İyi top  oynuyoruz. Lig zor geçecek ama takımızın birlik ve beraberliği, teknik heyet,  yönetimin uyumu oldukça iyi seviyede. İnşallah hazırlık kampı da iyi geçer ve  şansımız yerinde olur. Geçen yıl yapmış olduğumuz hataları yapmadan takımımızı  şampiyon yaparız diye düşünüyorum."
 
Çocuk tribünü projesi yeniden hayata geçecek
 
Başkan Necip Çarıkçı, Boluspor'un en büyük eksiğinin taraftar olduğuna  dikkati çekerek, şunları kaydetti:
 
"Maçları izleyen taraftar sayısını artırmak adına geçtiğimiz yıllarda  uyguladıkları çocuk tribünü projesini yeniden hayata geçireceğiz. İkinci devre en  başta taraftarımızdan destek bekliyoruz. Geçtiğimiz yıllarda yapmış olduğumuz bir  taraftar projesi vardı. Çocuk tribünü projesini tekrar devreye sokacağız.  Amacımız taraftar sayısını artırmak. Bunun için de çocuk tribünü projesini  düşünüyoruz. Bir de liseli öğrencilerimizi nasıl maça çekeceğimiz konusunda  çalışma yapıyoruz."
 
  
 

Tüm Fikstür