BŞB Erzurumspor'un yeni 'Dadaş'ı Tshabalala!

Spor Toto Süper Lig ekiplerinden Büyükşehir Belediye Erzurumspor'un yeni transferi Siphiwe Tshabalala, sahada ortaya koyacağı performansla taraftarların sevgisine karşılık vermek istediğini söyledi.

AA 12 Eylül 2018 Çarşamba - 11:58

Mavi-beyazlı ekibin, transfer döneminin son gününde renklerine  bağladığı Güney Afrika'dan 33 yaşındaki orta saha oyuncusu Siphiwe Tshabalala,  takımla çalışmalarını kulüp tesislerinde sürdürüyor.
 
Taraftarların yoğun ilgi gösterdiği ve transferi kentte büyük heyecan  uyandıran Tshabalala'ya Erzurumlular, "Dadaş Tshabalala" diyor.
 
"Taraftarın büyük beklenti içerisinde olduğunun farkındayım"
 
Tshabalala, AA muhabirine yaptığı açıklamada, transferinden hemen  sonra ilk maçını oynamaktan mutlu olduğunu söyledi.
 
Oyuna girdiğinde taraftarların kendisini coşkuyla karşılamasından  dolayı heyecanlandığını ifade eden Tshabalala, şöyle konuştu:
 
"Çok büyük bir taraftar kitlemizin olduğunu, çok büyük bir camia olduğunu biliyordum. Buraya gelmeden sosyal medyadan, internetten takip  ediyordum. Taraftarların maçlarda sahaya gelip takıma böyle çok güçlü destek  vereceklerini biliyordum. Taraftarların benimle ilgili büyük beklentisinin  olduğunun farkındayım. Elimden geleni yaparak çok çalışacağım ve bu beklentileri  karşılamaya çalışacağım. Kendi adıma değil, benim için önemli olan takımın  başarısıdır."
 
"Dadaş Tshabalala, diye çağırıyorlar"
 
Tshabalala, Sivasspor maçını çok önemsediklerini ve maça çok iyi  hazırlandıklarını belirtti.
 
Takımın sıralamada iyi bir yerde olmadığını aktaran Tshabalala, "Bu  böyle devam edecek anlamına gelmiyor, bunu değiştireceğiz ve çalışmaya devam  edeceğiz." ifadesini kullandı.
 
Erzurum'un her yerinde taraftarların kendisine sevgisini ve desteğini  gösterdiğini anlatan Tshabalala, şunları kaydetti:
 
"Buraya gelmeden, transfer olmadan önce, daha Güney Afrika'dayken  taraftarın desteği başlamıştı. Benim artık onlara bu sevginin karşılığını sahada  verme zamanım geldi. Onlara bu sevginin ve desteğin karşılığını vereceğim.  Taraftarlar bana 'Dadaş' lakabını taktı. Çoğu taraftar şimdiden dışarıda beni  'Dadaş Tshabalala' diye çağırmaya başladı."
 
  
 

Etiketler:
Tüm Fikstür