Bülent Korkmaz istifa etti!

İttifak Holding Konyaspor Teknik Direktörü Bülent Korkmaz, görevini bıraktığını açıkladı.

DHA 12 Eylül 2020 Cumartesi - 11:33 | Son Güncelleme : 12 09 2020 - 13:00

Konyaspor Teknik Direktörü Bülent Korkmaz, görevi bıraktığını açıkladı.
 
Korkmaz sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda görevi bırakma nedenini de açıkladı.

İşte o paylaşım:
"Ben hayatım boyunca kazandığım her şeyi mücadele ederek, savaşarak ve tırnaklarımla kazıyarak elde ettim. Benim karakterimde hiçbir zaman mücadeleden ve zorluklardan kaçmak yoktur.
 
Eğer ben geçen sene içimizden birileri dahil bu takımın kümeye düştü dediği dönemde haklı birçok mazeret ve sebebim olmasına rağmen yaşanan o sıkıntılı dönemde fırtınalı ortamda gemiyi terk etmediysem, gemiyi limana sağ salim yanştırdıktan sonra şu an görevimi bırakmamın birçok sebebi var. Bunları da Konyaspor Kulübü Başkanı Sn. Hilmi Kulluk'la paylaştım.
 
Ama bu sebeplerimden en önemlisi bugüne kadar yapılan transferlerimizi birlikte karar vererek Sehic, Musa Çağıran, Samuel Eduok ve Adil Demirbağ transferlerini gerçekleştirdik.
 
En önemli ve geçen yıl en büyük sıkıntı yaşadığımız mevki olan santrfor transferinde onayım ve bilgim dışında transferin gerçekleşmesidir.
 
Başta oyuncu kardeşlerim olmak üzere taraftara ve emeği geçen herkese teşekkür eder, Konyaspor camiasına yürekten başarılar dilerim."
 
Cikalleshi transferi bardağı taşıran son damla oldu!
Konyaspor santrfor bölgesi için Sokol Cikalleshi ile anlaşmış ve dün de onun için bir imza töreni düzenlemişti. Bu imzanın ardından Korkmaz ayrılık kararı aldı.
 
Konyaspor: Böyle bir ayrılığı etik bulmuyoruz
İttifak Holding Konyaspor, teknik direktör Bülent Korkmaz ile karşılıklı anlaşarak yolların ayrıldığını açıkladı. Açıklamada, "İlk maçımız için sahaya çıkmamıza bir hafta kala böyle bir ayrılığı etik bulmadığımızın bilinmesini isteriz" denildi.
 
Kulüpten yapılan yazılı açıklamada, "11 Eylül 2020 tarihi itibarıyla teknik direktörümüz Bülent Korkmaz ve ekibiyle yollarımızı karşılıklı anlaşarak ayırma kararı vermiş bulunmaktayız.
 
Teknik direktörümüzün talebi doğrultusunda kendisiyle dün öğleden sonra bir görüşme gerçekleştirilmiştir. Sayın hocamız bu görüşmede mevcut durumla ilgili bir takım konuları öne sürerek çalışmak istemediğini beyan etmiştir. Kendi isteği ve tasarrufu doğrultusunda tek taraflı alınan bu karara yönetimimiz saygı duymakla birlikte, teknik direktörümüz Bülent Korkmaz’dan pazartesiye kadar süre talep etmiştir. Hal böyleyken, taraflar arasındaki bu görüşmenin basında yer almasının ardından detaylar görüşülmüş ve sözleşme feshedilmiştir."
 
'Transferler teknik heyetle istişare edilerek yapılmıştır'
Yapılan transferlerin teknik heyetle istişare yapılarak gerçekleştiği belirtilen açıklamada, "Sayın hocamızın veda açıklamasında da ifade ettiği gibi İbrahim Sehic, Musa Çağıran, Samuel Eduok ve Adil Demirbağ transferleri teknik heyetimizle istişare ederek yapılmıştır. Sokol Cikillashi transferinde de kendisine bilgilendirme yapılmıştır. Bu konudaki takdir ve değerlendirme kamuoyunundur" denildi.
 
'Böyle bir ayrılığı etik bulmuyoruz'
Ligin başlamasına az bir zaman kala böyle bir ayrılığın etik bulunmadığı belirtilen açıklamada, "İlk maçımız için sahaya çıkmamıza bir hafta kala böyle bir ayrılığı etik bulmadığımızın bilinmesini isteriz. Teknik direktör Sayın Bülent Korkmaz ve ekibine takımımıza hizmetleri, emekleri için teşekkür eder, bundan sonraki kariyerlerinde başarılar dileriz" ifadeleri kullanıldı.
 
 
 

Tüm Fikstür