Bülent Korkmaz: Teknik direktör hep transfer ister

Antalyaspor Teknik Direktörü Bülent Korkmaz, devre arasında transfer yapılıp yapılmayacağı konusunda açıklamalarda bulundu.

AA 25 Aralık 2018 Salı - 13:08

Teknik direktör Korkmaz, Atilla Vehbi Konuk Tesisleri'nde ligin ilk  yarısına ilişkin yaptığı değerlendirme toplantısında, göreve başladığında maddi  ve manevi açıdan büyük zorluklar yaşadıklarını, buna rağmen sezon öncesi Erzurum  ile Hollanda'da güzel bir kamp geçirdiklerini ifade etti.
 
Kamp döneminin verimli geçmesinin, takımın ilk yarıdaki başarısına  etki ettiğini vurgulayan Korkmaz, "Düşündüğümüz puanın üzerinde aldık. Geçmiş  başkan ve yönetim ile şimdiki başkan ve yönetime hep, 'En az 18 puan almamız  gerekiyor. Bunun üzerisi bizim için artı bir kredidir.' dedim. Dolayısıyla  düşündüğümüz en az puanın üzerinde aldık." dedi.
 
İlk yarıda toplanan 27 puanın memnun edici ama yeterli olmadığını  anlatan Korkmaz, şunları kaydetti:
 
"İkinci yarı fikstür avantajımız var. Saha avantajını daha iyi  kullanmamız gerekir. Hemen hemen her oyuncudan yararlandık. Bu, bir takım için  çok önemli. Mevlüt Erdinç oynadığı zaman takım için çok faydalı oluyordu.  Sakatlandı, Doukara oynadı. Doukara'nın faydası oldu derken sakatlandı ve tekrar  Mevlüt oynadı. Ön tarafta bu değişimi sakatlıklar olmasına rağmen iyi atlattık.  Savunmada da keza öyle oldu. Bahadır Öztürk ile başladık, sonra Celustka, Diego  göbekte oynadı. Türkiye'de karakter olarak böyle bir takımda çalışmadım.  Çalışmayı seven, problem olmasına rağmen bunu sahaya taşımayan ve birbirini seven  bir oyuncu grubum var. Bu bizim için çok büyük bir avantaj. Tabii ki zaman zaman  istediğimiz sonuçları alamadık ama bu futbolun doğasında olan bir şey."
 
"Her oyuncudan memnunum"
 
Korkmaz, sezonun ilk yarısında kendisini en çok üzen karşılaşmayı  Akhisarspor önünde oynadıklarını, iyi mücadele etmelerine karşın, verdikleri iki  pozisyonun golle sonuçlandığını hatırlattı.
 
Sahalarında oynadıkları Galatasaray maçında da pozisyon vermediklerine  değinen Korkmaz, "Maalesef Video Yardımcı Hakem (VAR) sistemine takılarak maçı  kaybettik." diye konuştu.
 
Alınan beraberliğin dahi ligde çok önemli olduğunu anlatan Korkmaz,  her bir puanın sıralamada takımı üç basamak birden yükseltebildiğini anlattı.
 
"Alınan 1 puan bizim için çok önemliydi"
 
Ligin son haftasında Fenerbahçe'yi konuk ettikeri maçın berabere  sonuçlandığını hatırlatan Korkmaz, şöyle konuştu:
 
"Fenerbahçe maçını kendi sahamızda oynamamıza rağmen, alınan 1 puan  bizim için çok önemliydi. Sezonun ilk yarısını hem gol yemeden hem de 1 puan  alarak kapattık. Genel anlamda hemen hemen her oyuncumdan memnunum. Sonuca göre  karakter belirlemiyoruz. Mağlup olduğumuzda da yüzümüz gülüyor, galip  geldiğimizde de. Sonuca odaklı davranışta bulunursak, doğru olmaz. Geçmişte bu  hataları yaptık. Teknik direktör olarak bu işin içinde öğrenmek ve kendini  geliştirmek de var."
 
Sezonun ikinci yarısında fikstür avantajlarının olduğunu ancak ligin  asıl ikinci devre başlayacağını vurgulayan Korkmaz, "Sezonun ikinci yarısı daha  zor geçecek. Çok farklı olacak. Belirlediğimiz bir hedefimiz var. Ona göre yol  haritamızı çizeceğiz. Dolayısıyla her takım gibi bizi de zor bir ikinci yarı  bekliyor." değerlendirmesinde bulundu.
 
"Teknik direktörler hep transfer ister"
 
Antalyaspor Kulübü Başkanı Ali Şafak Öztürk'ün Fenerbahçe maçından  sonraki açıklamalarının, devre arasında transfer yapılmayacağı şeklinde  anlaşıldığının aktarılması üzerine Korkmaz, takımından memnun olduğunu belirtti.
 
Korkmaz, ligin ilk yarısında 27 puanı bu takımın topladığını belirterek, şöyle devam etti:
 
"Ben de dahil olmak üzere teknik direktörler hep transfer ister. Çünkü  her zaman farklı düşüncelerimiz vardır. Transfer olup olmayacağı yönündeki  kararımızı vereceğiz. Türkiye'deki bütün kulüpler çok büyük sıkıntı yaşıyor. Bunu  yaşayan kulüplerden bir tanesiyiz. Altyapıya özellikle yatırım yapmak gerekir.  Bunun temelini de attık. Altyapı oyuncularını hem kupada hem de ligde oynatmak,  Antalyaspor'un geleceğini belirliyor. Bunun üzerine inşa etmek gerekiyor. En az 3  sene sonra bu takımda altyapıdan çıkıp oynayan 3 oyuncu olacak. Bunu rahatlıkla  söyleyebiliriz. Oyuncunun da kendisini geliştirmesi lazım. Doğukan Sinik, savunma  anlamında gelişme kaydetti ama hücum anlamında henüz gelişme kaydetmedi. Bu işler  yavaş yavaş oluyor. Altyapı sorumluluğuna Sedat Karabük geldi. Onun planlaması  ile bizim planlamamız şu anda doğru gidiyor. Üç sene sonra her şey doğru şekilde  giderse, altyapıdan 3-4 oyuncu rahatlıkla ilk 11'de oynar." 
 
Fehmi Koç'a övgü
 
Fenerbahçe maçının 90 2. dakikasında Doukara'nın yerine oyuna girerek,  15 yıl 3 ay 26 gün ile Süper Lig'de forma giyen en genç oyuncu unvanını alan  Fehmi Koç'un geleceğiyle ilgili soru üzerine Korkmaz, futbolcusunun potansiyeline  dikkati çekti.
 
Korkmaz, Fehmi'nin ileride çok önemli bir oyuncu olacağına vurgu  yaparak, "Doğru şekilde gelişirse, iddia ediyorum üç sene sonra bu takımda  oynayabilecek vaziyete gelecek. Takip edip, ilgilenmek gerekir. Benim için  altyapıdan çıkan bir oyuncunun profesyonel takımda oynaması her şeyden daha  değerlidir." açıklamasında bulundu.
 
  
 
 

Etiketler:
Tüm Fikstür