Bülent Korkmaz: "Üst sıralara oynama hedefimiz yok"

Süper Lig'de 11 hafta sonunda topladığı 20 puanla 3.sırada bulunan Antalyaspor'da teknik direktör Bülent Korkmaz, üst sıralara oynama hedeflerinin olmadığı belirtti.

AA 08 Kasım 2018 Perşembe - 11:32 | Son Güncelleme : 08 11 2018 - 11:38

 Teknik direktör Bülent Korkmaz, Atilla Vehbi Konuk Tesisleri'nde  düzenlediği basın toplantısında, artık ligin her hafta daha da zorlaşacağını  belirtti.
 
Bu hafta sahalarında Akhisarspor ile karşılaşacaklarını hatırlatan  Korkmaz, karşılaşmanın çok zor geçeceğini dile getirdi.
 
Oyuncularla yaptığı toplantıda, karşılaşmaya zihinsel olarak çok iyi  hazırlanmaları gerektiğini anlattığını ifade eden Korkmaz, futbolcularının maça  yoğun şekilde odaklanacağını söyledi.
 
Korkmaz, Akhisarspor'un defansta iyi bir takım olduğunu, kolay  pozisyon vermediğini belirterek, şöyle konuştu:
 
"Savunmayı doğru yapan ve iyi mücadele eden bir takımla  karşılaşacağız. Rakibimizden daha fazla koşmalı, daha fazla mücadele etmeli,  kazanma hissini daha yoğun yaşamalıyız. Akhisarspor karşısında hızlı bir oyun  ortaya koymalıyız. O zaman taraftarımızın da devreye girmesiyle keyifli ve güzel  bir maç olacağını düşünüyorum. Şu anda her şey istediğimiz gibi istikrarlı bir  şekilde gidiyor. Bunu devam ettirmek zorundayız. Özellikle, milli takım arasından  önce oynayacağımız Akhisarspor maçını kazanmak istiyoruz. Ama altını çizerek  söylüyorum, zor geçecek."
 
Charles'ın sakatlığının devam ettiğini ifade eden Korkmaz, dünkü antrenmanda da Hakan Özmert'in bileğinde bir sıkıntı yaşandığını ancak durumunun henüz belli olmadığını bildirdi. 
 
"Doğru bir şekilde ligi bitirmek istiyoruz"
 
Akhisarspor karşısından alınacak galibiyetin, takımın hedeflerinin  yükselmesine neden olup olmayacağı yönündeki soruya Korkmaz, "Büyük hedefleri  düşünmüyoruz. Ekonomik anlamda zor bir süreçten geçtik.  Bu sene doğru bir  şekilde ligi bitirmek istiyoruz. Üst sıralara oynamak gibi bir hedefimiz yok. Bu seneki hedefimiz, doğru ve istikrarlı bir şekilde giderek, ligi bitirmek."  yanıtını verdi.
 
Mevcut yönetimin uzun seneler kulübün başında olmasının planlandığını  aktaran Korkmaz, "Düşündükleri hedefe ulaşacağımıza inanıyorum. Çünkü altyapıda  potansiyel var. Çok iyi bir araştırma ekibi kuruldu. Çok iyi genç oyuncular  bulunup, aidiyet duygusuna sahip futbolcularla birlikte ileriki yıllarda  hedefimizi yükseltebiliriz." açıklamasında bulundu.
 
Korkmaz, kulüp idarecilerinin, ligdeki hedeflerinin Avrupa kupalarına  katılma hakkı olduğu yönünde açıklamalar yaptığının aktarılması üzerine,  yöneticilerin her zaman bu tip söylemlerde bulunabileceğini sözlerine ekledi.
 

Tüm Fikstür