Buz: "Çok önemli bir galibiyet aldık, mutluyuz"

Osmanlıspor Teknik Direktörü İrfan Buz, Süper Lig'in 7. haftasında Kasımpaşa'yı evinde 3-0 yenerek önemli bir galibiyet aldıklarını söyledi.

30 Eylül 2017 Cumartesi - 18:45

Karşılaşma sonrasındaki basın toplantısına katılan teknik direktör  Buz, çok önemli bir müsabakaya çıktıklarını hatırlatarak, "260 gündür bu sahada  kazanamıyorduk. Çok önemli bir galibiyet aldık, mutluyuz." dedi.
 
Rakiplerinin disiplinli bir takım olduğuna dikkati çeken Buz, "Kısa  zamanda mental anlamda çalışmalarımız oldu. Futbolcu kardeşlerimizle bunu  konuştuk. Kendileri idrak ettikten sonra takımın savunma anlamında parametlerini  yerine getirdik. Şut attık, kenarlardan geldik." diye konuştu.
 
Takım olarak kenetlenerek maça çıktıklarını vurgulayan İrfan Buz,  "Takımımız kaliteli ancak eksiklerimiz var. Önemli bir galibiyet. Antalya  kampımızda eksikleri gidererek, kırılgan olmayan bir Osmanlıspor'u ortaya  çıkarmak istiyoruz." ifadelerini kullandı.
 
Kasımpaşa cephesi
 
Kasımpaşa Teknik Direktörü Kemal Özdeş ise Osmanlıspor'u elde ettiği 3  puandan dolayı kutladı.
 
Kendileri açısından ilk yarının sorunlu geçtiğini dile getiren  Özdeş,"Karşılaşmanın ortada geçtiği anlarda cepheden atılan şut ile 1-0 geriye  düştük. 1-0'lık skor rakibe güven verdi. Bizi bocalattı. Oyun ortada dediğimiz  anda devrenin son saniyelerinde 2-0 geriye düştük. Bu skor işimizi güçleştirdi."  değerlendirmesini yaptı.
 
İkinci yarıda ön tarafta 2 oyuncu hamlesini denediklerini ifade eden  Özdeş, şöyle devam etti:
 
"Üçüncü golü yediğimiz ana kadar istediğimiz oyun standardını  tutturduk. Bu 15 dakikada oynadığımız oyunda pozisyonumuz vardı. 3-0 dan sonra  rakip daha öz güvenli oynadı. Ancak takımım oyun disiplininden kopmadı. İlk 6  haftada gerçekleştirdiğimiz oyun standardını sergileyemedik. Etkili olduğumuz  zamanlara dönmemiz gerekir. Bunu gerçekleştireceğimizi düşünüyorum. Ligin en genç  takımıyız. İç sahadaki etkili performansımız beni ümitlendiriyor."
 
Karşılaşmanın hakemi Özgür Yankaya'yı eleştiren Kemal Özdeş, "Hakem  sonuca etki etmedi. Ancak ilk yarıda takdir haklarını rakipten yana kullandı.  İkinci yarıda adaletli bir yönetim ortaya koyunca, hızlı bir oyun ortaya çıktı.  Bir takım sonuncu, bir takım yedinci diyerek maçlar yönetilmemeli." diyerek  sözlerini tamamladı.
 
  
 

Tüm Fikstür