Buz: "Hak ettiğimiz bir galibiyet aldık"

Osmanlıspor Teknik Direktörü İrfan Buz, Süper Lig'de ilk devrenin son maçında Teleset Mobilya Akhisarspor karşısında hak ettikleri bir galibiyet aldıklarını söyledi.

26 Aralık 2017 Salı - 1:19

Buz, 3-2 kazandıkları maçın ardından düzenlenen basın toplantısında,  "Çok önemli 3 puan aldık. İlk devre 17 puana ulaşmamız çok önemliydi. İç sahadaki  performansımız çok iyiydi. 16 puanı içeride elde ettik." diye konuştu.
 
Teleset Mobilya Akhisarspor karşısında ilk 60 dakika iyi bir futbol  sergilediklerini anlatan Buz, şöyle devam etti:
 
"Beşiktaş'a 5-1 yenildikten sonra tekrar ayağa kalmak zorundaydık. Çok  sayıda gol pozisyonlarımız vardı. Stres faktörü ön plana çıktı. Bir puan hiçbir  şey ifade etmeyecekti. Yukarıdaki takımları yakalamak için kazanmamız önemliydi.  Hak ettiğimiz bir galibiyet aldık. Bir puanla gelip, 17 puanla ilk devreyi  bitirmemiz önemli. Mutluyuz, gereken takviyeleri de yapıp, iyi bir hazırlık  dönemi geçirmek istiyoruz. İkinci devrenin çetin geçeceğini biliyoruz.  Osmanlıspor'a layık olan yerde ligi bitireceğimizi düşünüyoruz."
 
Buz, Ziraat Türkiye Kupası’nda 28 Aralık Perşembe günü deplasmanda  Beşiktaş ile oynayacakları maça ilişkin ise "İyi bir neticeyle dönmek istiyoruz.  Mücadele edeceğiz, her şeyimizi ortaya koyacağız." değerlendirmesinde bulundu.
 

Tüm Fikstür